SpravodajstvoWindows

Začal Vám mrznúť počítač? Pravdepodobne môže za to ďalšia nevydarená aktualizácia Windowsu 10

Viacerí používatelia hlásia časté zamŕzanie počítača, problémy s kompatibilitou, či chyby typu modrá obrazovka smrti

Posledné aktualizácie operačného systému Windows 10 sa vývojárom spoločnosti Microsoft opäť príliš nevydarili. Najnovšie kumulatívne aktualizácie totižto opäť spôsobujú vrásky na čele niektorým používateľom, ktorí sa častokrát stretávajú s naozaj nepríjemnými chybami a nedostatkami. Na problém s nedávnymi augustovými kumulatívnymi aktualizáciami upozornil zahraničný portál WindowsLatest.

Problémy spôsobujú nedávne kumulatívne aktualizácie

Spoločnosť Microsoft v posledných týždňoch vydala dve nové kumulatívne aktualizácie označené ako Windows 10 KB4549951 a Windows 10 KB4566782. Úlohou oboch aktualizácií bolo odstrániť predošlé chyby v zabezpečení. Spolu s odstránením viacerých nedostatkov v zabezpečení systému však aktualizácia priniesla hneď niekoľko nedostatkov, na ktoré upozorňujú viacerí používatelia z fóra spoločnosti Microsoft.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Problémy s aktualizovaním

Zrejme najrozšírenejším problémom s novou aktualizáciou je nemožnosť aktualizáciu vôbec nainštalovať. Používatelia počas procesu aktualizácie narážajú na rôzne chybové hlášky, ktoré bežnému používateľovi teda príliš informácií o probléme neprezrádzajú.

Ďalším častým javom je narazenie na modrú, poprípade zelenú obrazovku smrti. Obe závažné chybové hlášky operačného systému Windows 10 sa však vyskytujú vo viacerých prípadoch a nie iba pri jednom konkrétnom úkone, aplikácii, či procese. Podľa dostupných informácií sa BSOD vyskytuje najmä na zariadeniach Lenovo ThinkPad, na ktorých sú zapnuté funkcie Hyper-V, Intel virtualization, či Windows Sandbox. Pochopiteľne, na chybové hlášky však môžu naraziť aj iní používatelia.

Problém s kompatibilitou a výkonom

Menej častým, no o to závažnejším javom je spomalenie celého zariadenia, či už pri načítavaní systému, alebo vybraných aplikácií. Používatelia hlása aj značný pokles FPS pri hraní hier, či problémy s kompatibilitou pri pripojení externých zariadení ako externé pevné disky. Tieto prípady sa však vyskytujú individuálne, takže nepostihujú iba vybrané zariadenia niektorých výrobcov, ako tomu bolo v prípade uvedenom vyššie.

Ak ste narazili na niektoré z problémov uvedených vyššie, poprípade na iné závažné problémy, určite nám dajte vedieť dole do komentárov. V prípade, že ste narazili na naozaj závažné chyby, určite neváhajte aktualizáciu odinštalovať a aspoň na pár týždňov pozastavte aktualizovanie vášho zariadenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close