Začal Vám mrznúť počítač? Pravdepodobne môže za to ďalšia nevydarená aktualizácia Windowsu 10

Viacerí používatelia hlásia časté zamŕzanie počítača, problémy s kompatibilitou, či chyby typu modrá obrazovka smrti

Windows 10 aktualizacia chyby
Zdroj: Vosveteit.sk

Posledné aktualizácie operačného systému Windows 10 sa vývojárom spoločnosti Microsoft opäť príliš nevydarili. Najnovšie kumulatívne aktualizácie totižto opäť spôsobujú vrásky na čele niektorým používateľom, ktorí sa častokrát stretávajú s naozaj nepríjemnými chybami a nedostatkami. Na problém s nedávnymi augustovými kumulatívnymi aktualizáciami upozornil zahraničný portál WindowsLatest.

Problémy spôsobujú nedávne kumulatívne aktualizácie

Spoločnosť Microsoft v posledných týždňoch vydala dve nové kumulatívne aktualizácie označené ako Windows 10 KB4549951 a Windows 10 KB4566782. Úlohou oboch aktualizácií bolo odstrániť predošlé chyby v zabezpečení. Spolu s odstránením viacerých nedostatkov v zabezpečení systému však aktualizácia priniesla hneď niekoľko nedostatkov, na ktoré upozorňujú viacerí používatelia z fóra spoločnosti Microsoft.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Problémy s aktualizovaním

Zrejme najrozšírenejším problémom s novou aktualizáciou je nemožnosť aktualizáciu vôbec nainštalovať. Používatelia počas procesu aktualizácie narážajú na rôzne chybové hlášky, ktoré bežnému používateľovi teda príliš informácií o probléme neprezrádzajú.

Ďalším častým javom je narazenie na modrú, poprípade zelenú obrazovku smrti. Obe závažné chybové hlášky operačného systému Windows 10 sa však vyskytujú vo viacerých prípadoch a nie iba pri jednom konkrétnom úkone, aplikácii, či procese. Podľa dostupných informácií sa BSOD vyskytuje najmä na zariadeniach Lenovo ThinkPad, na ktorých sú zapnuté funkcie Hyper-V, Intel virtualization, či Windows Sandbox. Pochopiteľne, na chybové hlášky však môžu naraziť aj iní používatelia.

Problém s kompatibilitou a výkonom

Menej častým, no o to závažnejším javom je spomalenie celého zariadenia, či už pri načítavaní systému, alebo vybraných aplikácií. Používatelia hlása aj značný pokles FPS pri hraní hier, či problémy s kompatibilitou pri pripojení externých zariadení ako externé pevné disky. Tieto prípady sa však vyskytujú individuálne, takže nepostihujú iba vybrané zariadenia niektorých výrobcov, ako tomu bolo v prípade uvedenom vyššie.

Ak ste narazili na niektoré z problémov uvedených vyššie, poprípade na iné závažné problémy, určite nám dajte vedieť dole do komentárov. V prípade, že ste narazili na naozaj závažné chyby, určite neváhajte aktualizáciu odinštalovať a aspoň na pár týždňov pozastavte aktualizovanie vášho zariadenia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre