Zabudnite na prehliadač Mozilla Firefox. Prehliadač čoskoro úplne zmení názov aj svoje logo

FireFox
Zdroj: Youtube (Firefox)

Spoločnosť Mozilla podľa najnovších informácií pracuje na kompletnom prerobení populárneho internetového prehliadača Firefox. Zmenou má prejsť nie len samotný názov, ale aj logo, ikony, celkový dizajn a funkcie. Nová verzia internetového prehliadača je už teraz v procese interného testovania. Dátum predstavenia je ale zatiaľ v nedohľadne.

Mozilla stále čaká na spätnú väzbu od interných testerov

Mozilla údajne pracuje na dvoch nových súboroch ikon, ktoré sa budú využívať na verziách prehliadača naprieč všetkými platformami. Spoločnosť vo svojom najnovšom vyhlásení túto skutočnosť oficiálne potvrdila a uviedla, že čaká na spätnú väzbu od používateľov, ktorým je nová verzia prehliadača k dispozícii. To naznačuje, že spoločnosť ešte finálne neuzatvorila vynovený dizajn prehliadača a čaká na názor zákazníkov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vyhlásenie spoločnosti Mozilla

„Tímy dizajnérov, či už produktov alebo samotnej značky, začal s myslieť nad novým systémom, ktorý by zahŕňal všetky produkty Firefoxu, no zároveň by obsahoval aj tie produkty, ktoré sú stále v mysliach našej skupiny Emerging Technologies. Pri práci s tradičnými pilermi navrhujeme systém, ktorý bude môcť ľahko usmerniť našich zákazníkov z nášho marketingu priamo k našim skúsenostiam s produktami. „

Najvyšší predstavitelia pracovných skupín v spoločnosti Mozilla taktiež potvrdili, že spoločnosť pracuje na typografii, grafických vzoroch, pohyboch, pomenovaní niektorých udalostí a ďalších prvkov, ktoré budú tvoriť celkový obraz a zážitok z nového produktu, z novej značky.

Budúcnosť Firefoxu je otázna

Ako sme už spomínali vyššie, spoločnosť Mozilla nevyslovila žiadny oficiálny dátum predstavenia nového internetového prehliadača a ani to, čo sa s existujúcim Firefoxom stane. Zatiaľ nie je vôbec úplne jasné, či chce spoločnosť Mozilla momentálny prehliadač pozmeniť, alebo chce predstaviť svoju ďalšiu alternatívu.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Youtube – Firefox)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre