Technológie

Renomovaný výrobca smartfónov z Číny oznamuje, že ako prvý prinesie smartfón s 5G štandardom a nie je to Xiaomi

5G technológia je na vzostupe a už čoskoro sa stane štandardom nových vlajkových lodí. O tom nie je pochýb. Na poli potencionálnych výrobcov smartfónov, ktorí by túto technológiu zvládli implementovať v krátkom časovom horizonte je viacero. Napríklad Huawei, Xiaomi, Samsung, Apple, Lenovo a ďalší. Rožky z týchto menovaných spoločností najviac však vystrkuje práve posledne zmieňovaná spoločnosť Lenovo. Jej CEO (Chang Cheng) vyhlásil, že ako prvý prinesú smartfón s 5G štandardom.

Nová vlajková loď spoločnosti Lenovo by mala okrem toho disponovať aj procesorom Snapdragon 855. Bohužiaľ, CEO Lenova nespresnil presný dátum kedy sa spoločnosť chystá oficiálne predstaviť spomínaný telefón. Na druhej strane môžeme predpokladať, že to bude najneskôr niekedy v prvom kvartáli. Totiž viacero výrobcov ohlásilo, že 5G technológiu prinesú v priebehu budúceho roka. Napríklad spoločnosť Huawei povedala, že sa chystá predstaviť smartfón s 5G štandardom v 3. kvartáli budúceho roka. Nezaháľajú ani ostatní výrobcovia, napríklad Oppo niekoľko dní dozadu oznámil spoluprácu s spoločnosťou Qualcomm, ktorá sa týkala prinesenie 5G smartfónu v priebehu nasledujúceho roku. Tiež netreba zabúdať ani Samsung a nadchádzajúcu vlajkovú loď Galaxy S10, ktorá bezpochyby bude disponovať 5G technológiou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo je to 5G technológia

5G technológia je nástupcom úspešnej technológie 4G. Očakáva sa, že prinesie penosovú rýchlosť 20Gbps (download) / 10Gbps (upload) s latenciou 4ms čo je výrazne viac ako ponúka dnes dostupná 4G technológia.

Zdroj: mysmartprice.com, zdroj: úvodná fotografia: Lenovo (Produktová fotografia)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close