SpravodajstvoXiaomi

Zabudnite na Motorolu Razr, či Galaxy Z Flip, Xiaomi pracuje na novej skladačke

Xiaomi pri návrhu novej skladačky našlo inšpiráciu u Samsungu a spoločnosti Motorola.

Spoločnosť Xiaomi je vo viacerých oblastiach trhovým lídrom, čo sa týka smartfónov a technológií s nimi spojenými. Napríklad nedávno spoločnosť ukázala technológiu HyperCharge, ktorá podporuje rýchle nabíjanie pri výkone do 200W. Aktuálne však ešte čakáme na prvý smartfón, ktorý bude disponovať touto technológiou.

Pre mnohých z nás bolo prekvapením, že Xiaomi na trh so skladateľnými smartfónmi vstúpilo relatívne neskoro. Stalo sa tak ešte v apríli tohto roka so zariadením Mi Mix, ktorý má podobnú konštrukciu, ako Galaxy Z Fold 2.

Dnes už však vieme, že Xiaomi by v tomto roku malo predstaviť ďalšie skladateľné zariadenia. Príležitosť k tomu bude mať napríklad počas udalosti Xiaomi Mega Launch, ktorá by sa mala odohrať v auguste tohto roka.

Ďalší skladateľný smartfón od Xiaomi, by mohol byť na ceste

Najnovšie portál Letsgodigital poukazuje na vyklápací smartfón z kuchyne Xiaomi, ktorý sa nesie v duchu smartfónov Motoral Razr, či Galaxy Z Flip. Ľudovo povedané, ide o „véčko“. Portál konkrétne upozorňuje na patent spoločnosti ešte z konca minulého roka, ktorý zachytáva sklápací smartfón. Patent ako taký vsak bol zaregistrovaným len v týchto dňoch a to Čínskym národným úradom pre duševné vlastníctvo (CNIPA).

xiaomi-veckovy smartfon_patent_1
Zdroj: letsgodigital

Ako môžete vidieť, tak zariadenie má moderný vzhľad, hoci hrany okolo displeja sú o niečo širšími, ako sme u bežných smartfónov Xiaomi zvyknutí. Displej okrem iného schováva ešte výrez pre selfie kameru s dvomi snímačmi. V prípade zadnej steny, v nej je umiestnený kamerový modul s tromi snímačmi a bleskom v pravom hornom rohu. Zároveň treba spomenúť, že kamerový modul vykazuje viacero podobností s kamerovým modulom smartfónu Redmi Note 9T. Nakoniec na pravej strane vidíme fyzické tlačidlá, pravdepodobne tlačidlo napájania a tlačidlá ovládania hlasitosti. Spodná časť ponúka priestor pre priehradku na SIM, pripojenie USB-C a reproduktor.

xiaomi-veckovy smartfon_patent_2
Zdroj: letsgodigital

Rovnako treba povedať, že smartfón nemá žiaden vonkajší displej a preto môžeme očakávať, že pôjde o cenovo dostupnejšie zariadenie. Zatiaľ nie je známe, kedy bude predstavený prvý véčkový telefón Xiaomi. Samsung Galaxy Z Flip 3 sa očakáva v auguste, nie je preto vylúčené, že Xiaomi predstaví Mi Mix Flip okolo rovnakého obdobia.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close