Návody

Zablokoval si vás niekto na Facebooku? Pozrite sa, ako to zistíte

Facebook vás neinformuje o tom, ak si vás niekto zablokoval, no viete si to skontrolovať sami

Priateľstvá majú svoje svetlé aj tmavé momenty, no určite nikoho nepoteší ak zistí, že bol zablokovaný na Facebooku a už sa nemôže s druhou osobou kontaktovať. Platforma nikoho neupozorní na takúto situáciu, no existuje niekoľko trikov, ako to môžete zistiť sami.

Ak chcete zistiť či si vás druhá osoba zablokovala, skúste si ju vyhľadať. V prípade, že sa vám jej profil neukáže vo výsledkoch, tak je dosť možné, že to tak je. Môžete si skontrolovať aj váš zoznam priateľov a ak sa neukáže ani tam, potom si môžete byť istí, že si vás pridala na zoznam blokovaných kontaktov. Ďalšou metódou je potvrdiť si vaše podozrenie, čo môžete dvoma spôsobmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvým je požiadanie známeho o vyhľadanie profilu. Zadajte meno osoby do vyhľadávania na inom zariadení a ak si vás zablokovala, jej profil nájdete cez iný účet bez problémov. Rovnako sa jej účet zobrazí aj vo vyhľadávaniach Google. Možno však nenájdete profil ani touto cestou a v tomto prípade si mohla osoba účet vymazať, prípadne si mohla zablokovať indexovanie profilu mimo stránok Facebooku.

Vyhľadávanie Google vám ukáže profil osoby za predpokladu že je stále aktívny. Ak však kliknete na odkaz a ukáže sa vám že je tento obsah neprístupný, potom ste danou osobou zablokovaný.

Skúste to cez Messenger

Ďalším trikom je vyhľadať si osobu v četovacej aplikácii Messenger. V bežnom prípade sa vám objaví profil osoby a po jeho otvorení im môžete poslať správu. Zablokovanie však znamená, že im už nemôžete poslať nič.

Označenie v príspevku

Jednou z funkcií blokovanie je napríklad aj to, že danú osobu nebudete môcť označiť na žiadnych nových príspevkoch. Ak vám to nejde, potom je vysoká šanca, že si vás daná osoba zablokovala. Príspevky môžete vytvoriť na vašej časovej osi a okrem iného máte možnosť na príspevku označiť rôznych ľudí. Kliknite na ňu a v zozname vyhľadajte meno užívateľa, ktorý vás pravdepodobne zablokoval. Ako ho neviete nájsť, opäť je možnosť, že si vás druhá strana zablokovala.

Ako poznať, že si vás niekto zablokoval na Facebooku?
Zdroj: Vosveteit.sk

Príspevky na časovej osi

Ak si vás niekto zablokoval, potom už ďalej neuvidíte ani jeho príspevky. Toto sa všíma trošku ťažšie a môže to znamenať aj to, že druhá osoba prestala zdieľať veci na Facebooku. Ak ale niekto pridával príspevky denne a zrazu od neho neuvidíte nič, potom existuje riziko, že si vás zablokovala. Skontrolujte, či vidíte staršie príspevky od danej osoby. Ak si vás totiž zablokovala, potom neuvidíte žiadny príspevok, ktorý daný účet zdieľal.

Spoloční priatelia

Riešením môže byť tiež pozrieť sa na spoločných priateľov. Vyhľadajte si osobu ktorá sa určite priatelí aj s vami aj s osobou, ktorá si vás možno zablokovala. Ak ju neuvidíte medzi spoločnými priateľmi, potom je tak isto možné, že ste zablokovaní.

Facebook sukromie (2)
Zdroj: kovop / Shutterstock.com

Neskáčte k unáhleným záverom

Veľa znakov ktoré sme vyššie popísali sa objavujú aj v prípade ak si daná osoba vymazala Facebook účet. Odporúčame preto situáciu riešiť s chladnou hlavou a skúsiť sa opýtať buď priamo danej osoby alebo spoločného známeho, čo sa stalo. Ľudia si rušia účty z mnohých dôvodov a rovnako môže byť ťažké povedať, prečo sa niekto rozhodol zablokovať si váš účet. Najlepšou stratégiou častokrát býva jednoducho sa opýtať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close