Z YouTubu sa môže čoskoro stať nákupná platforma. Spoločnosť začala testovať novú funkciu

YouTube začal testovať službu, prostredníctvom ktorej budú môcť používatelia realizovať nákupy produktov a tovarov

YouTube zarobkyYouTube_kolko zarabaju tvorcovia videi
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), pngarts, nicepng

YouTube platforma, ktorá je aktuálne najväčším video serverom na svete, by mohla v budúcnosti ponúknuť novú službu, ktorá by ju čiastočne premenila na nákupnú platformu. Spoločnosť totiž začala aktívne testovať novú funkciu, ktorá umožňuje pomocou videí realizovať nákupy.

Spoločnosť na svojom blogu oznámila, že začala s testovaním novej možnosti nakupovania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Testujeme nový spôsob nakupovania na YouTube: Testujeme nový spôsob, ako môžu ľudia ľahko vyhľadávať a kupovať produkty uvádzané vo videách YouTube. Tvorcovia v tomto pilotnom projekte môžu do svojich videí pridať určité produkty. Diváci si potom môžu pozrieť zoznam odporúčaných produktov kliknutím na ikonu nákupnej tašky v ľavom dolnom rohu videa. Odtiaľ môžu diváci preskúmať stránku každého produktu a pozrieť si viac informácií, súvisiacich videí a možností nákupu tohto produktu. Túto funkciu momentálne pilotujeme u obmedzeného počtu autorov. Vidia ho používatelia v USA pre iOS, Android a stolné počítače.“

S podobnou funkciou experimentoval YouTube už aj v minulosti

S podobnou funkciou služba experimentovala ešte v apríli minulého roka. Funkcia sa volala „Produkty vo videu“. Vo svojej podstate išlo o možnosť vkladanie produktov do videí. Google v tom čase v spojitosti so službou písal:

„Aby sme divákom pomohli objaviť produkty, spúšťame malý experiment, ktorý niektorým divákom ukáže, ktoré produkty sú vo videu uvedené s novými vizuálnymi prvkami (prekryté vo videu a pod videom). Napríklad vo videu „najlepších 10 smartfónov v roku 2020“ sa niektorým divákom zobrazí ikona s notifikáciou, že viac informácií nájdu nižšie pod videom, v ktorých budú uvedené modely telefónov zahrnuté vo videu.“

Dnes nie je známe, kedy nová testovaná funkcia bude živou pre všetkých, prípadne či bude vôbec sprístupnenou. Rovnako nie je aktuálne známe, ako bude vo finále presne fungovať. Pôjde o rôzne partnerské programy, kde budú autori videí schopní vložiť odkazy na e-shopy zapojené v tomto programe, prípadne budú môcť autori vkladať ľubovoľné odkazy? Dnes tieto informácie nie sú známymi.

V každom prípade, bezpochyby služba má v tejto oblasti veľký potenciál, ako zvýšiť svoje príjmy. Za spomenutie určite stojí povedať, že mnohí z nás pred kúpou nejakých produktov, obzvlášť v prípade elektroniky, najprv idú na server YouTube, aby si pozreli recenzie. 

Aký je váš názor na tento typ služby, uvítali by ste ju? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre