Nielen Galaxy S21, ale aj ďalšie modely smartfónov od Samsungu budú dodávané bez nabíjacieho adaptéra

Zatiaľ nie je celkom jasné, pri ktorých všetkých zariadeniach dôjde k redukcii obsahu balenia, ale nevyhneme sa tomu

usb-1281034_1280_opt
Zdroj: Pixabay

Zatiaľ čo po predstavení nových iPhone 12 zariadení ešte v októbri minulého roka, sa mnoho technologických gigantov, vrátane Xiaomi, či Samsungu, spoločnosti vysmievali a odsudzovali, že nové smartfóny sú dodávane bez nabíjacieho adaptéra, tak dnes sa karta obracia. Výrobcovia smartfónov postupne odstraňujú nabíjací adaptér z balení nových zariadení.

V minulosti sme mohli vidieť viacero zábavných poznámok, či videí na túto tému. Xiaomi napríklad rozbaľovalo nabíjací adaptér, Samsung zas hovoril, že nezabudol pribaliť tú najzakladanejšiu vec do balenia, nabíjačku. Hoci si do Apple „kopli“ aj ďalšie firmy, tak dnes to vyzerá tak, že spoločnosť nastavila nový trend.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi 11, či Galaxy S21, boli predstavené bez adaptéra

Čo čert nechcel, tak sa stalo skutočnosťou. Obaja výrobcovia smartfónov predstavili svoje aktuálne vlajkové lode bez nabíjacieho adaptéra. Podľa najnovších vyjadrení kórejského výrobcu smartfónov, nabíjací adaptér bude absentovať aj v prípade ďalších modelov smartfónov.

Portál phonearena.com najnovšie upozorňuje na nové vyjadrenie Samsungu, v ktorom spoločnosť hovorí, že nabíjací adaptér bude absentovať aj v ďalších baleniach modelov smartfónov.

„Veríme, že postupné vyberanie nabíjacích adaptérov a slúchadiel z balení smartfónov, ktoré sú jeho súčasťou, môže pomôcť vyriešiť problémy s udržateľnou spotrebou a odstrániť akýkoľvek tlak, ktorý môžu spotrebitelia pociťovať pri neustálom prijímaní nepotrebného príslušenstva k nabíjačkám s novými telefónmi.“ hovorí TM Roh, vedúci obchodu mobilných komunikácií spoločnosti Samsung.

V súčasnosti presne nevieme, ktoré zariadenia budú do budúcnosti ochudobnené o toto príslušenstvo. V každom prípade, zatiaľ čo v prípade slúchadiel ide skôr len o bonus, ktorý robí balenie smartfónu príťažlivejším, tak nabíjací adaptér je nevyhnutným príslušenstvom, aby sme mohli nabíjať a používať smartfón. Ako vnímate túto tému vy, je pre vás nový nabíjací adaptér dôležitým, alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre