ANDROIDSpravodajstvo

Z niektorých Android smartfónov zmizlo tlačidlo pre kontrolu aktualizácie: Čo sa deje a o ktoré smartfóny ide?

Niektoré smartfóny nemajú k dispozícii tlačidlo pre kontrolu dostupnosti aktualizácie. Ide o rôzne Android smartfóny s rôznou verziou systému.

Ak vlastníte Android smartfón a snažíte sa mať svoje zariadenie neustále s najnovšou aktualizáciou, určite ste už niekedy aktualizáciu kontrolovali manuálne. Nespoliehate sa tak len na upozornenie, ktoré sa vám objaví v notifikačnej lište. Najnovšie však niektorí majitelia smartfónov hlásia, že tlačidlo na kontrolu dostupných aktualizácií jednoducho zmizlo. Udialo sa tak v posledných dňoch, pričom na situáciu upozornil portál 9to5google.com. Absenciu tohto tlačidla registrujú ako majitelia smartfónov od spoločnosti Google, tak aj niektorých Samsung smartfónov a iných zariadení. Prečo sa teda táto zmena udiala? Alebo ide len o dočasnú chybu? Pozrite sa s nami na odpoveď k tejto situácii.

Ktoré Android smartfóny zaregistrovali absenciu tohto tlačidla?

Ak ešte stále neviete, o ktoré tlačidlo pre kontrolu prítomnosti nových aktualizácií ide, tak si to teraz povieme. V nastaveniach nášho smartfónu sme mali pôvodne v sekcii informácií o telefóne možnosť skontrolovať aktuálnosť nášho systému, prípadne existenciu nových verzií aktualizácií. To sa však teraz zmenilo, keďže toto tlačidlo na mieste nevieme nájsť. Práve redakcia portálu 9to5google si všimla, že toto tlačidlo mali v smartfóne prítomné až do včerajšieho dňa. Šlo o model Google Pixel 6a, ktorý im beží na systéme Android 13. Podľa aktuálne dostupných informácií však tlačidlo pre kontrolu aktualizácie nemajú k dispozícii všetci majitelia modelov z radu Google Pixel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
android smartfon (2)
Zdroj: Pixabay.com (iXimus)

Nejde však len o smartfóny od Googlu. Používatelia hlásia absenciu tlačidla aj v niektorých smartfónoch od Samsungu, pričom sa predpokladalo, že ide len o chybu na medzinárodnom trhu. Tento predpoklad však nevydržal dlho, keďže absenciu tohto tlačidla začali nahlasovať aj majitelia modelov od Xiaomi, novinky s označením Nothing Phone (1) a ďalších smartfónov, ktoré stále bežia aj na Androide 12. Nejde teda o zmenu, ktorá by bola výlučne prítomná len v smartfónoch so systémom Android 13.

Čo je príčinou tejto zmeny?

Aj keď sa pôvodne povrávalo o akejsi chybe, ktorú by spoločnosť Google priniesla do smartfónov s operačným systémom Android, s najväčšou pravdepodobnosťou tomu tak nebolo. Príčinou môže byť zámer zo strany spoločnosti Google, ktorá toto tlačidlo mohla úmyselne odstrániť. Vo chvíli, kedy v zariadení totiž nemáme žiadnu dostupnú aktualizáciu toto tlačidlo nemá žiadnu funkciu. Odhaduje sa teda, že by sa kontrola dostupných aktualizácií teda vykonávať už nemusela a tlačidlo pre ich dostupnosť by sa objavilo až vo chvíli, kedy by nám smartfón mal ponúknuť novú aktualizáciu.

MIUI 12.5_aktualizacia ako nainstalovat
Zdroj: YouTube (Technolobe)

U nás v redakcii zatiaľ tlačidlo pre kontrolu aktualizácie registrujeme na Xiaomi aj Samsung smartfónoch. Je však zrejme len otázkou času, kedy toto tlačidlo zmizne aj u nás. Možnosťou však aj je aj to, že Google skúša v systéme Android niečo nové a tlačidlo neskôr vráti späť. Vývojár systému Android sa zatiaľ k celej tejto situácii nevyjadril.

Evidujete vo svojom smartfóne ešte stále tlačidlo ku kontrole aktualizácií? A máte svoj smartfón aktualizovaný na najnovšiu verziu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close