SamsungSpravodajstvo

Samsung telefóny dostanú funkciu, ktorá pomôže odhaliť problémy s nekvalitným Wi-Fi signálom

Vývojárska verzia One UI 5.0 odhaľuje novú a užitočnú funkciu.

Pomalý internet vie narobiť mnohým z nás vrásky na čele. Problémom častokrát býva zlá kvalita Wi-Fi signálu, ktorá môže byť zapríčinená rôznymi faktormi. Na to, aby sme odhalili, kde je schovaný problém, častokrát siahneme po aplikáciách slúžiacich na analýzu kvality signálu. Prípadne skúšame rôzne triky, ako zintenzívniť signál.

No zdá sa, že na podobnej funkcii, ako ponúkajú rôzne analyzátory kvality signálu, pracuje i kórejský výrobca smartfónov, Samsung.

Samsung pracuje na užitočnej funkcii

Portál sammobile.com upozorňuje na novú verziu nadstavby One UI 5.0 (v BETA zostavení), ktorá je založená na Androide 13 pre telefóny zo série Galaxy S22. Odhliadnuc od množstva kozmetických úprav a drobných zmien, pribudla ešte jedna zaujímavá funkcia. Ako už asi tušíte, tak ide o nástroj, prostredníctvom ktorého budú môcť používatelia analyzovať kvalitu Wi-Fi signálu.

Ide konkrétne o nastavenie Inteligent Wi-Fi, ktoré používatelia nájdu v časti Nastavenia » Wi-Fi » Inteligentné Wi-Fi. Pomocou tejto možnosti môžu používatelia analyzovať kvalitu signálu.

K dispozícii budú mať aj viacero diagnostických nástrojov vrátane histórie meraní pokrytia signálom, rušivých elementov, ako sú napríklad susedné Wi-Fi siete a podobne. Portál píše, že tieto nastavenia umožnia používateľom nielen nájsť mŕtve miesta, kam signál nedosiahne, ale pomôžu aj s optimalizáciou routera a signálu ako takého.

Je pekné vidieť, že spoločnosť Samsung pridala inteligentné Wi-Fi ako funkciu prvej strany, čím pravdepodobne neguje na riziká spojené s inštaláciou aplikácií tretích strán.

Dovoľte nám v súvislosti s touto témou, dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali rôznym materiálom (tehla, sklo,…) a tomu, ako cez ne prúdi signál. Rovnako by sme radi poukázali aj na aplikáciu, prostredníctvom ktorej môžete analyzovať kvalitu Wi-Fi signálu.

Uvítate nové nastavenie v telefónoch Samsungu, ktoré príde spolu s nadstavbou One UI 5.0? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close