YouTube zahájil ofenzívu. Spúšťa službu 15-sekundových videí, s ktorými prerazil konkurenčný TikTok

YouTube spustil službu Shorts v Indii. Spoločnosť ďalej prezrádza, že službu bude priebežne sprístupňovať aj v ďalších regiónoch

Youtube vs TikTok
Zdroj: Pixabay.com (rifkiedr), Vosveteit.sk

Sociálna sieť TikTok je aktuálne jednou z najrýchlejšie rastúcich sociálnych sietí na svete. O tom niet pochýb. Výnimočnou je vďaka krátkym 15-sekundovým videám, ktoré majú väčšinu za cieľ pobaviť publikum. Nie je tomu však tak vždy, ale to je téma na inú diskusiu.

TikTok dostáva konkurencia. Zatiaľ však len v Indii

YouTube si bezpochyby uvedomuje popularitu týchto krátkych videí. S vývojom obdobnej funkcie začal pritom vcelku nedávno. Prvé informácie o prácach na tejto službe sa prevalili na verejnosť ešte v apríli tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie  YouTube začal s aktívnym sprístupňovaním tejto funkcie v Indii. Informuje o tom samotná spoločnosť prostredníctvom svojho blogu. Ide o mimochodom o 2. najväčší trh so smartfónmi na svete z pohľadu objemu predajov smartfónov za uplynulý rok.

V blogovom príspevku, viceprezident YouTube, Chris Jaffe uviedol, že služba YouTube Shorts je určená hlavne „pre tvorcov a umelcov, ktorí chcú točiť krátke a chytľavé videá pomocou svojich mobilných telefónov“.

YouTube Shorts
Zdroj: YouTube

Tvorcovia týchto krátkych videí následne môžu v obmedzenom režime editovať samotné videá. Napríklad ich strihať, spájať, kontrolovať rýchlosť a podobne.

YouTube vystihol „najvhodnejšia chvíľu“

Dnes síce nie je známa informácia, kedy táto funkcia bude dostupnou celosvetovo (spoločnosť uviedla, že ju bude sprístupňovať pre ďalšie regióny už čoskoro), ale pri širšom pohľade, z pohľadu Google ide o najvhodnejšiu chvíľu.

„Čoskoro budeme pokračovať v expanzii na zariadenia so systémom iOS a do ďalších krajín. V nasledujúcich mesiacoch môžete tiež očakávať ďalšie funkcie…“

Dôvodom sú aktuálne problémy, s ktorými sa podotýka TikTok v USA, ktoré možno na konci dňa vyústia do toho, že služba bude v rámci Ameriky zakázanou. Nuž, YouTube by mohol tak priniesť náhradu, ktorá by bol schopná zaplniť „medzeru na trhu“.

Prepadli ste aj vy týmto krátky videám, alebo nie? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre