Spravodajstvo

YouTube rozširuje zoznam krajín, v ktorých odmeňuje tvorcov krátkych videí. Pribudlo i Slovensko

YouTube rozširuje krajiny, v rámci ktorých môžu tvorcovia obsahu zarábať peniaze na YouTube Shorts videách. Medzi krajinami pribudlo i Slovensko.

Ešte v marci tohto roka sme vás upozorňovali na to, že YouTube sprístupnil pre prvých používateľov v našom regióne funkciu YouTube Shorts, resp. funkciu krátkych videí. Dnes je dostupnou pre všetkých v rámci mobilnej aplikácie YouTube.

YouTube Shorts v aplikacii YouTube
Zdroj: Vosveteit.sk

Táto dedikovaná sekcia ponúka krátke videá, ktoré su zväčša zábavného charakteru. Ide o podobnú funkciu, ako ponúkajú konkurenčné platformy, napríklad TikTok, či Instagram. Za tvorbou týchto videí však nestojí YouTube, ale najmä bežní ľudia a rôzni influenceri. Spočiatku mohli prostredníctvom tohto kanálu svoj obsah speňažovať ľudia z krajín, ktorými sú: USA, Brazília, India, Indonézia, Japonsko, Mexiko, Nigéria, Rusko, Južná Afrika a Spojené kráľovstvo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie, YouTube aktualizoval stránku s krajinami, z ktorých môžu ľudia speňažovať tento obsah. Medzi podporované regióny pribudli desiatky krajín vrátane susedného Česka a Slovenska. Na tému upozornil portál dotekomanie.cz.

YouTube za kvalitný obsah slušne zaplatí

V súčasnosti podľa publikovaných správ, tieto krátke videá sú denne zhliadnuté približne 15-miliárdkrát. Rovnako treba dodať, že Google prostredníctvom tohto programu má v pláne tvorcom videí vyplatiť 100 miliónov dolárov. Spoločnosť rovnako prezrádza, že maximálny mesačný zárobok pre tvorcu videa môže dosiahnuť až 10-tisíc dolárov.

„Kanály, ktoré splnia stanovené podmienky, môžu každý mesiac získať od 100 do 10 000 USD. Výšku bonusov upravujeme podľa geografickej oblasti autorovho publika. Požiadavky na sledovanosť a zapojenie publika sa preto môžu v prípade jednotlivých autorov líšiť.“ píše YouTube na stránkach podpory.

Samozrejme, na to aby ste mohli zarábať na týchto videách, tak musíte spĺňať viacero podmienok. Napríklad, musí ísť o kvalitný obsah, ktorý musí byť originálnym. Nemôže ísť teda o obsah, ktorý je stiahnutý z inej platformy, či ide o útržok z filmu, televíznej relácie a podobne. Rovnako, tvorca obsahu musí mať vytvorený účet v službe Adsense a spĺňať minimálnu vekovú hranicu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close