YouTube robí ďalší krok proti používateľom, ktorí blokujú reklamy. Už sa im tak ľahko nevyhnete

Platforma zavádza nové opatrenie, ktoré má zabrániť tomu, aby používatelia obhádzali zobrazovanie reklám na YouTube.

YouTube titulka uvodny obrazok
Zdroj: nikkimeel / Shutterstock.com

Reklamy sú niečo, voči čomu má väčšina z nás odpor. Sú všadeprítomné a je ich čoraz viac všade naokolo. Ľudia, ktorí blokujú reklamu, si ale neuvedomujú, že tým oberajúcu tvorcov obsahu o zárobky. Rovnako prispievajú k tomu, že tvorcovia obsahu začínajú obsah uzamykať len pre používateľov, ktorí si za neho zaplatili.

Jedna z platforiem, ktorá sa rozhodla s týmto problémom bojovať, je YouTube. Platforma začala ešte v uplynulom roku blokovať prístup k obsahu pre používateľov, ktorí blokujú reklamu. V tomto úsilí spoločnosť pokračuje aj v tomto roku. Najnovšie hlási ďalší významný krok, ktorým dá ľuďom, čo blokujú reklamu, po prstoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
youtube-blokovanie-reklam-upozornenie
Zdroj: Xmobile.sk

Reklamám na YouTube sa nevyhnite už ani cez aplikácie tretích strán

Obmedzenia, ktoré zaviedol YouTube v súvislosti s blokovaním prístupu k obsahu pre požívateľov, ktorí blokujú reklamu, sa dali obísť pomocou aplikácií tretích strán. To ale už nebude čoskoro možné. Google na svojom webe informuje, že posilňuje boj proti aplikáciám, ktoré porušujú podmienky  platformy. Spoločnosť približuje, že používatelia aplikácií ako napríklad New Pipe a ďalších, cez ktoré je možné blokovať reklamy, už nebudú môcť pristupovať k obsahu. Po novom sa budú používatelia týchto aplikácií stretávať s hláškou „Nasledujúci obsah nie je v tejto aplikácii dostupný“.

„Diváci, ktorí používajú tieto aplikácie tretích strán (pozn. cez ktoré blokujú reklamu), môžu mať pri pokuse o prehratie videa problémy s vyrovnávacou pamäťou alebo sa im môže zobraziť chyba „Nasledujúci obsah nie je v tejto aplikácii dostupný“. Chceme zdôrazniť, že naše podmienky nepovoľujú aplikáciám tretích strán vypínať reklamy, pretože to bráni autorovi získať odmenu. Reklamy na YouTube pomáhajú podporovať autorov a umožňujú miliardám ľudí na celom svete používať streamovaciu službu bezodplatne. Chápeme tiež, že niektorí ľudia uprednostňujú zážitok úplne bez reklám, a preto ponúkame YouTube Premium.“, približuje Google nadchádzajúce obmedzenia.

Ako spoločnosť vysvetľuje, tak povoľujú aplikáciám tretích strán používať API (pozn. ide o nástroje pre vývojárov), ale iba za podmienky, ak neporušujú pravidlá, čo Google doteraz (čiastočne) toleroval.

„Aplikáciám tretích strán povoľujeme používať naše API iba vtedy, keď dodržiavajú naše zmluvné podmienky pre služby API, a keď nájdeme aplikáciu, ktorá tieto podmienky porušuje, podnikneme príslušné kroky na ochranu našej platformy, tvorcov a divákov.“, prízvukuje Google.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre