APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

YouTube prináša hneď niekoľko zaujímavých funkcií: Pomocou nich chce zaútočiť na konkurenciu!

YouTube sa inšpiroval u konkurencie a prináša nám nové funkcie pre krátke videá označené ako Shorts. Pozrite sa, o čo ide.

Videoplatforma YouTube je už zaužívanou službou medzi mnohými používateľmi. Jej veľkou výhodou je to, že narozdiel od konkurenčných služieb ponúka ako video, tak aj audio obsah. V niektorých smeroch sa však prekrýva s konkurenčnými službami ako je napríklad TikTok či Instagram, najmä teda v rámci funkcie Shorts. Shorts sú krátke videá na spôsob TikToku, ktoré prišli do veľkej služby od Googlu ešte v roku 2020. Teraz si táto funkcia prechádza viacerými zmenami, pričom získava hneď niekoľko nových možností pre tvorbu a úpravu videí. Či už teda patríte medzi tvorcov alebo si Shorts len niekedy radi pozriete, máme pre vás dobré správy. Prehľad nových funkcií s nami zdieľal portál androidauthority.com.

YouTube predstavuje nové funkcie pre videá Shorts

Jednou z noviniek, ktoré si pre nás YouTube pripravil, je možnosť vytvárania tzv. Collabs. V tomto prípade pôjde o vytváranie videa po boku už existujúceho videa, ktoré v rámci platformy nájdeme. Musíme však poznamenať, že túto funkciu už poznáme ako z TikToku, tak aj z Instagramu a videoplatforma od YouTube sa tak s veľkou pravdepodobnosťou inšpirovala práve u konkurencie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšou z noviniek sú nálepky pre Q&A, teda pre otázky a odpovede. V rámci týchto nálepiek vo videách sa budete môcť tvorcov pýtať rôzne otázky, na ktoré vám budú môcť odpovedať. Tieto odpovede budú môcť zdieľať či už v komentári, tak aj v ďalšom YouTube Shorts videu. Rovnako aj táto funkcia sa už nachádza ako v Instagrame, tak aj v TikToku a nepôjde teda o nič, čo by tvorcovia alebo sledovatelia už dlhšie nepoznali.

Noviniek však bude viac

YouTube sa rozhodol, že pomôže aj tvorcom videí prerábať svoje videá práve do formátu Shorts. Ako však iste viete, tak klasické videá sa orientujú väčšinou na šírku, pričom Shorts zasa na výšku. A práve na tomto chce platforma zapracovať a uľahčiť svojim tvorcom, aby dokázali z klasického videa na šírku jednoducho vytvoriť Shorts. Vďaka tomu budú môcť jednoduchšie vytvoriť napríklad rýchlu upútavku pre svoje klasické videá a obsah sa tak dostane k väčšiemu počtu sledovateľov.

Ďalšou novinkou zo strany YouTube je to, že videá v rámci Shorts si budete môcť ukladať aj do playlistov. Živé videá sa rovnako objavia medzi klasickými Shorts a novinkou bude aj to, že si budeme môcť jednoducho a rýchlo skopírovať efekty alebo audio z remixovaného klipu. Platforma YouTube od Googlu sa v týchto smeroch bezpochyby inšpirovala konkurenciou, no používateľom vďaka tomu prináša nové a lákavé funkcie.

Čo poviete na novinky zo strany YouTube? Sledujete aj Shorts alebo preferujete inú platformu pre sledovanie krátkych videí? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close