YouTube zarobil na reklamách v tomto roku zatiaľ takmer 13-miliárd dolárov, ale aj napriek tomu pribudnú ďalšie

YouTube začne zobrazovať viac reklám, najprv v USA, a neskôr prídu na rad aj ďalšie regióny

YouTube zarobkyYouTube_kolko zarabaju tvorcovia videi
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), pngarts, nicepng

YouTube bezpochyby patrí medzi populárne služby, ktoré mnohí z nás využívajú na zdieľanie videí so svojimi známymi. Zatiaľ čo tieto videá boli doposiaľ bez reklám, tak to sa najnovšie mení. Upozorňuje na to portál androidpolice.com.

Vo videách pribudnú ďalšie reklamy

Portál konkrétne poukazuje na nové podmienky používania služby, ktoré boli (zatiaľ) upravenými v podmienkach používania pre americký región. V novoaktualizovaných podmienkach sa píše, že YouTube bude môcť speňažovať videá vyrobené mimo Partnerského programu YouTube.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Youtube reklama
Zdroj: Vosveteit.sk

V praxi to znamená, že aj keď nie ste partnerom YouTube, tak spoločnosť môže umiestňovať vo videách reklamy, napríklad na začiatok, prípadne do stredu videa a podobne, pokiaľ video bude považované za „bezpečné pre značku“ alebo vhodné pre všeobecné publikum. Okrem iného z takto zobrazených reklám nebude autorom videa plynúť žiadna provízia.

V podmienkach sa konkrétne píše: „Udeľujete spoločnosti YouTube právo na speňaženie svojho Obsahu v Službe (a toto speňaženie môže zahŕňať zobrazovanie reklám v Obsahu alebo v ňom alebo účtovanie poplatkov používateľom za prístup). Táto dohoda vás neoprávňuje na žiadne platby. Od 18. novembra 2020 sa akékoľvek platby, na ktoré môžete mať nárok z YouTube podľa akejkoľvek inej dohody medzi vami a YouTube (vrátane napríklad platieb v rámci Partnerského programu YouTube, členstva v kanáli alebo superčetu), budú považovať za licenčné poplatky. Ak to vyžaduje zákon, spoločnosť Google z týchto platieb zrazí dane.“

V prípade, ak by ste sa chceli stať partnerom spoločnosti a potenciálne zarábať na vašich videách, tak budete musieť disponovať minimálne 1 000 odberateľmi, ktorí sa prihlásili k odberu vašich videí za posledných 12 mesiacov a zároveň spolu sledovali aspoň 4 000 hodín vášho obsahu za uplynulých 12 mesiacov.

Reklamy pribudnú aj v ďalších regiónoch

Zmeny podmienok používania služby YouTube v ostatných regiónoch sveta vrátane Európy, by mali byť upravenými v prvej polovici budúceho roka.

Len pre zaujímavosť, do 30. septembra tohto roka spoločnosť deklarovala príjem za reklamy v službe YouTube 12,88 miliárd dolárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre