Pomocou tejto aplikácie si môžete rozšíriť možnosti prispôsobenia funkcie Always-on displej. Neprehliadajte ju!

Aplikácia ponúka pokročilé nastavenia, prostredníctvom ktorých si viete prispôsobiť funkciu Always-on displej. Okrem iného funguje aj na telefónoch s LCD displejmi

Always on displej moznosti prispôsobenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Always-on funkcia je jednou z často využívaných funkcionalít v našich smartfónov. Vo svojej podstate táto funkcia ponúka možnosť zobrazovania hodín, či notifikácií na uzamknutej obrazovke smartfónu. Mnoho výrobcov aktuálne ponúka možnosti úpravy vzhľadu tohto režimu. Vo väčšine prípadov ide o zmenu niekoľkých prednastavených tapiet, či vzhľadu hodiniek. Inými slovami, hoci používatelia môžu čiastočne zmeniť vzhľad, tak na výber majú len z niekoľkých predvolených možností. Na tento problém reaguje aplikácia Always-on, ktorá rozširuje možnosti prispôsobenia. 

Širšie možnosti prispôsobenia funkcie Always-on

Aplikácia Always-on je dostupnou v obchode Google Play a ako sme vyššie spomínali, tak umožňuje širšie možnosti prispôsobenia tejto funkcie v porovnaní s väčšinou možností výrobcov. Najlepšie na tom je, že aby fungovala, tak nemusíte mať urobený žiaden root zariadenia, hoci je odporúčaným vzhľadom na širšie možnosti nastavení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
AlwaysOn | Always On Display
AlwaysOn | Always On Display

Po prvom zapnutí aplikácie je potrebné zvoliť možnosť Root/Device admin a následne aplikácií udeliť nevyhnutné oprávnenia, aby mohla korektne fungovať.  Vrátane prístupu k notifikáciám a možnosti zobrazovania sa nad ostatnými aplikáciami.

V ďalšom kroku je potrebné aktivovať samotnú funkciu Always On. Rovnako si môžete zapnúť aj ovládanie hudby a animáciu nabíjania. Zároveň vám odporúčame vypnúť funkciu Always On v rozhraní nastavení vášho smartfónu, aby ste sa vyhli dupľovanému zapnutiu tejto funkcie. Zároveň v rámci sekcie Permissions vypnite optimalizáciu batérie pre aplikácie (je to z dôvodu, aby nedochádzalo k jej  neskoršiemu vypínaniu).

Teraz sa môžeme pustiť do prispôsobenia režimu Always-on

Teraz sa môžeme pustiť do samotného prispôsobenia vzhľadu tohto režimu. Urobíte tak pomocou „Look and feel“, ktorá umožňuje prispôsobenie dizajnu hodín, pozadia, a rovnako umožňuje nastaviť pravidlá fungovania aplikácie.

Napríklad, aby bola funkcia aktívnou len počas dňa a večer sa vypínala.  Do pozornosti vám dávame ešte možnosti zobrazovania stavu nabitia batérie, počítadlo notifikácií, či možnosť zobrazenia ikony odomknutia smartfónu prostredníctvom skenera odtlačkov prstov v displeji.  Okrem iného v sekcii „Other settings“ môžete upraviť aj animáciu nabíjania zariadenia. V prípade, ak disponujete zariadením s ROOT-om, tak vám pribudnú ďalšie možnosti, ako si budete môcť prispôsobiť obrazovku uzamknutia.

Páči sa vám aplikácia? Zdieľajte ju spolu s vašimi známymi. Mimochodom, aplikácia funguje aj v prípade LCD displejov. Tu však treba dodať, že vzhľadom na inú použitú zobrazovaciu technológie v porovnaní s OLED panelmi, je o niečo viac energeticky náročnejšou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre