SpravodajstvoTechnológie

Youtube má  nový vzhľad a funkcie. Pozrite sa čo všetko je nového

Youtube pozná dnes asi každý, jedná sa o najväčší video server na svete s miliónmi videí. Táto populárna služba je tu s nami už viac ako jednu dekádu odkedy beží s malými zmenami.

V týchto dňoch sa však môžeme tešiť na viacero zmien. Prvou z nich je úplne nové logo, ktoré sa nesie v duchu 21. storočia. Veď posúďte sami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: vlastný

Dôvodom zmeny pritom podľa Youtube je dokonalejšie prispôsobenie veľkosti pre rôzne typy obrazoviek. Zároveň podľa slov spoločnosti dizajnový jazyk je oveľa kompaktnejší ako ten predtým.

Prichádza tlačidlo „Play Button“

Ako ste mohli vidieť vyššie na obrázku (porovnanie starého a nového loga) tak pred samotným názvom nájdeme tlačidlo „Play“, ktoré sa bude prispôsobovať veľkosti obrazovky. Inými slovami to znamená, že v prípade zariadenia s menšou obrazovkou sa môže stať, že sa vám zobrazí len toto tlačidlo.

Pomér strán a „dark mode“

Novinkami prešla hlavne mobilná verzia prehrávača, kde okrem kvality obrazu je možné meniť aj samotnú rýchlosť prehrávania.   Prichádzajú aj nové funkcie ako je napríklad preskočenie časti videa, pretáčania a ďalšie. Zároveň, Youtube automaticky upraví videá podľa veľkosti obrazovky. Novinou je aj nový „dark mode“, ktorý už asi ako tušíte prináša tmavé používateľské  rozhranie.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close