YouTube má ambíciu zmeniť zabehnutý spôsob toho, ako pozeráme TV stanice! Uvítate takúto novinku?

YouTube bude môcť zmeniť spôsob, akým sledujeme televíziu. V blízkej dobe bude môcť ponúknuť obsah televíznych staníc.

YouTube TV_televizor_titulka
Zdroj: flickr.com (Esther Vargas)

Aj keď dnes mladí ľudia obľubujú skôr streamovacie služby ako Netflix či Disney+, klasická televízia je stále obľúbená medzi všetkými generáciami, hoci streamovacie služby prinášajú výhodu sledovania obsahu bez reklám, avšak obsah je celkovo obmedzený. Taký Disney+ si totiž môžeme predplatiť na mesiac za 7.99€, no ak si zarátame, že by sme chceli sledovať aj ďalší obsah, predplatné k Netflixu nás bude stáť nejaké tie eurá navyše. Aj z tohto dôvodu je televízia stále veľmi populárna, čo si uvedomuje aj spoločnosť Google. V rámci služby YouTube tak práve Google plánuje ponúknuť používateľom obsah televíznych kanálov zadarmo, informuje portál andro4all.com. Nebude to však také jednoduché, ako sa môže zdať.

YouTube testuje sprístupnenie televíznych kanálov verejnosti

Ak využívate službu YouTube, tak ste si pravdepodobne niekedy povedali aká škoda je, že neponúka filmy alebo seriály. V rámci tejto služby od Googlu totiž väčšina filmov a seriálov, ktoré sme si mohli v minulosti pozrieť, v poslednej dobe zmizla. Dôvodom sú autorské práva k filmom, pričom pri sledovaní zadarmo majiteľom práv zo sledovania neprichádza žiadny zisk. Tento obsah totiž častokrát nahrávajú používatelia bez potrebných povolení. Spoločnosť Google však teraz už testuje možnosť sledovania klasických televíznych kanálov prostredníctvom svojej videoplatformy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
YouTube logo
Zdroj: unsplash.com (Hello I’m Nik)

Google je tak aktuálne vo fáze, kedy možnosť ponúkania obsahu klasických televíznych kanálov testuje s malým množstvom mediálnych partnerov. Ak sa toto testovanie podarí, tak už v priebehu roka by používatelia služby YouTube mohli sledovať televíziu úplne zadarmo vo vybraných krajinách. Tu ale treba spomenúť, že ani sledovanie televízie zadarmo nemôže byť úplne bez žiadnych háčikov. Nič totiž nebude úplne zadarmo a ako pri klasickej televízii, tak aj v službe YouTube budeme musieť rátať s obmedzeniami.

Plnohodnotná televízia – aj s reklamami

Spoločnosť Google si samozrejme nemôže dovoliť pripúšťať používateľov k platenému obsahu len tak zadarmo. Pri sledovaní kanálov sa teda stretneme aj s reklamami, čo je pochopiteľné. Používatelia teda budú musieť rátať s tým, že vysielanie filmov sa bude prerušovať rovnako ako keď sledujeme obľúbený film v televízore. Vôbec by sme sa však nečudovali, keby YouTube pridal aj niekoľko reklám navyše. Tie by sa mohli objaviť pred zapnutím konkrétneho kanálu, z čoho by mal zisk aj Google. Zvýšeným záujmom používateľov by tak mohol pokryť náklady, ktoré by investoval do práv na vysielanie. Do úvahy prichádza aj to, že by sa televízie stali súčasťou platených balíčkov.

Aktuálne nie je známe či Google sprístupní takúto službu vo všetkých regiónoch. Testovanie samozrejme bude prebiehať najskôr v rámci USA, no neskôr by sa mohla možnosť sledovania kanálov aj u nás. Všetko je však ešte zatiaľ v štádiu riešenia. Spoločnosť Google tak zatiaľ len zisťuje či by o sledovanie televízie cez YouTube bol záujem. Ak by sa tak stalo, neskôr by mohli klasickí poskytovatelia televízie úplne zaniknúť. Vďaka YouTube by totiž používatelia mohli výrazne ušetriť.

Využili by ste možnosť sledovania televíznych kanálov cez YouTube? A sledujete dnes vôbec ešte televíziu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre