Xiaomi zverejnilo zoznam smartfónov, ktoré získajú nadstavbu MIUI 14 v blízkej dobe: Nájdete na ňom aj svoj model?

Aktualizácia na nadstavbu MIUI 14 príde v blízkej dobe hneď niekoľkým smartfónom od Xiaomi a Redmi. Pozrite sa, o ktoré zariadenia ide.

MIUI 14 logo
Via xiaomiui.net

Nadstavba MIUI 14 sa počas prvých mesiacov svojej distribúcie do smartfónov stihla dostať do skutočne veľkého množstva telefónov. Čínsky gigant zvolil stratégiu skoršej aktualizácie drahších a prémiových smartfónov, no stihol aktualizovať aj väčšie množstvo lacnejších telefónov či starších modelov. Teraz nám však čínsky gigant prostredníctvom sociálnych sietí ako je aj Twitter prináša zoznam modelov, ktoré získajú aktualizáciu na najnovšiu verziu nadstavby v najbližších mesiacoch. Ide o zoznam zariadení očakávajúcich nadstavbu počas druhého kvartálu tohto roka, teda počas mesiacov apríl – jún. Nájdete na tomto zozname aj svoj smartfón? Pozrite sa naň spolu s nami!

Tieto smartfóny od Xiaomi získajú MIUI 14 v najbližších týždňoch

Nová verzia nadstavby v podobe MIUI 14 so sebou prináša nové bezpečnostné prvky, vyššiu úroveň zabezpečenia aj lepšiu optimalizáciu. Posledná veľká aktualizácia nadstavby od Xiaomi teda neprináša väčšie zmeny používateľského prostredia či nové funkcie. Sústreďuje sa ale na to, po čom používatelia volajú už dlhšiu dobu a aj majitelia starších zariadení sa teda môžu tešiť z lepšej softvérovej optimalizácie a zvýšenej bezpečnosti. Ak ste však svoju aktualizáciu na najnovšiu verziu nadstavby MIUI ešte nezískali, nezúfajte. Váš model sa môže objaviť na nasledujúcom zozname, ktorý nás informuje o aktualizovateľných telefónoch do konca júna.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť, zoznam obsahuje telefóny napríklad zo série Mi 10, resp. Mi 10T, no nájdeme na ňom aj zariadenia od značky Redmi. Ide najmä o posledné smartfóny zo série Redmi Note 10, ktoré ešte aktualiáciu nezískali. Tešiť sa ale môžu aj majitelia modelov zo série Redmi Note 9 a majitelia obnoveného Redmi Note 8 (2021). Na zozname nájdeme aj tablety Redmi Pad a Xiaomi Pad 5, ktoré taktiež získajú aktualizáciu na MIUI 14. Tento zoznam by mal byť platný aj pre globálny trh, pričom Xiaomi upozorňuje, že nejde o zoznam pre indické modely.

Ďalší plán spoločnosť zverejní neskôr

Ak patríte medzi používateľov smartfónov a iných zariadení od Xiaomi a ešte ste nadstavbu MIUI 14 nezískali a nenašli ste svoje zariadenie ani na zozname, nezúfajte. Ďalší zoznam smartfónov a iných zariadení od Xiaomi kompatibilných s touto verziou nadstavby nám čínsky gigant predstaví neskôr. Rovnako upozorňujeme, že na zozname sme nenašli ani oficiálny plán aktualizácií pre dcérsku značku Poco. Aj ten by sme však mali vidieť už v blízkej dobe, na čo rovnako upozornil aj čínsky gigant.

MIUI 14 launch 1
Zdroj: Xiaomi

V treťom kvartáli tohto roka by sme ďalej mali byť svedkami aktualizácií už menej rozšírených telefónov, ktoré na trhu ale stále nájdeme. Aktualizácií však bude stále menej, keďže po ukončení druhého kvartálu by mali byť všetky podstatnejšie telefóny aktualizované na nadstavbu MIUI 14.

Našli ste na zozname svoj smartfón? Alebo ste už aktualizáciu získali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre