Tieto Xiaomi smartfóny získajú aktualizáciu na MIUI 14 v najbližších týždňoch: Je medzi nimi aj váš model?

Nadstavba MIUI 14 mieri medzi prvé smartfóny na globálnom trhu. Pozrite sa na oficiálny zoznam modelov z prvej aktualizačnej vlny.

MIUI 14 logo
Via xiaomiui.net

Čínske Xiaomi v rámci konferencie Mobile World Congress len nedávno v Barcelone predstavilo hneď niekoľko nových produktov určených pre globálny trh. Medzi týmito novinkami môžeme nájsť ako smartfóny zo série Xiaomi 13, tak aj novú elektrickú kolobežku Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra, inteligentné hodinky Xiaomi Watch S1 Pro a prémiové slúchadlá Xiaomi Buds 4 Pro. Okrem tohto všetkého sa však oficiálneho globálneho predstavenia dočkala aj nadstavba MIUI 14. Tá v posledných týždňoch už zavítala medzi prvé smartfóny aj u nás. Teraz s nami však portál xiaomiadictos.com zdieľa zoznam zariadení, ktoré majú aktualizáciu získať v rámci prvého kvartálu roku 2023, teda do konca mesiaca marec. A o ktoré zariadenia konkrétne ide? Pozrite sa na to spolu s nami!

Nadstavba MIUI 14 prichádza do Európy oficiálne

V prípade, že vlastníte niektorý z novších smartfónov z dielne Xiaomi či Redmi alebo Poco, tak ste pravdepodobne už aktualizáciu na túto verziu zaregistrovali. Nadstavba MIUI 14 totiž v rámci Európy začala prichádzať v tichosti do prvých modelov. Medzi ne môžeme zarátať ako vlajkové zariadenia série Xiaomi 12, no nechýbajú ani modely strednej triedy či starší Redmi Note 10 Pro, ktorý taktiež už aktualizáciu eviduje. Nová verzia systému so sebou prináša vyššiu stabilitu aj lepšiu úroveň zabezpečenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 14 ikony
Zdroj: Xiaomi

Okrem toho však s aktualizáciou prichádzajú aj nové funkcie, ako napríklad aj možnosť kopírovania textu priamo z fotiek. Zabudnúť nesmieme ani na nové možnosti personalizácie domovskej obrazovky s novými priečinkami. Tie si po novom môžeme prispôsobiť a pridať si tak na domovskú obrazovku klasické malé priečinky s aplikáciami, no aj väčšie v mriežke 2×2. A ktoré telefóny sa to teda môžu na aktualizáciu tešiť v blízkej dobe? Na to sa pozrieme nižšie.

Aktualizácia príde už v dohľadnej dobe do týchto modelov

Spoločnosť Xiaomi sa o svojich používateľov príkladne stará, čomu je dôkazom aj počet modelov, ktoré sa na aktualizáciu môžu tešiť. Ako je to však už zvykom, spoločnosť prináša aktualizácie vo viacerých vlnách a inak to nebude ani pri nadstavbe MIUI 14. Aktuálne sa tak na európskom trhu nachádzame v prvej aktualizačnej vlne, ktorá bude obsahovať množstvo smartfónov. A o ktoré konkrétne modely teda pôjde sa môžete dozvedieť nižšie.

MIUI 14 aktualizácie
Zdroj: xiaomiadictos.com

Ako môžete vidieť, na zozname smartfónov, ktoré aktualizácie majú získať v rámci prvého kvartálu roka, môžeme nájsť novinky aj staršie modely strednej triedy. Ako však spoločnosť na tejto grafike uvádza, nadstavba MIUI 14 môže prísť aj do ďalších telefónov. Očakávame, že informácie o ďalšej aktualizačnej vlne získame o niečo neskôr. Ak ste však svoj model našli na tomto zozname, môžete sa na novú verziu systému tešiť už teraz.

Spadá váš smartfón do prvej aktualizačnej vlny na MIUI 14? Alebo si ešte chvíľku počkáte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre