Xiaomi začalo testovať Android 14 na prvých zariadeniach: Tieto získajú aktualizáciu ako prvé!

Android 14 príde ešte tento rok do prvých smartfónov od Xiaomi. Spoločnosť už začala testovať túto verziu pre prvé modely.

android smartfon_titulka
Zdroj: rafapress / Shutterstock.com

Operačný systém Android 14 sa nám má predstaviť už o pár dní, keďže konferencia Google I / O 2023 sa pomaly blíži. Práve táto konferencia má byť veľkou udalosťou pre spoločnosť Google, ktorá odhalí svoje najnovšie hardvérové aj softvérové novinky. Medzi nimi nemá chýbať ani prvá prezentácia nového Androidu, ktorý však už väčšie spoločnosti majú k dispozícii. To im napomáha k tomu, že pri predstavení novej verzie budú mať systém dostatočne optimalizovaný pre svoje zariadenia. Výnimkou nie je ani čínske Xiaomi. Portál xiaomiadictos.com nás totiž informuje o prvých zariadeniach, ktoré sa v rámci testovacej verzie zoznamujú s Androidom 14. O ktoré modely ide si teraz prezradíme v našom článku.

Xiaomi začína testovať Android 14

Aktualizácia na Android 14 sa síce zatiaľ môže zdať v nedohľadne, no je bližšie, ako by sme si mohli myslieť. Predstavenie tejto verzie systému je totiž už za rohom a okrem toho príprava takejto väčšej aktualizácie chvíľku trvá. Výrobca teda musí zapracovať na tom, aby všetko bežalo bez problémov a smartfóny mohli využívať systém bez akýchkoľvek chýb či problémov so stabilitou. Preto je pre nás dobrou správou, že už aj Xiaomi začalo pracovať na príprave a optimalizácii novej verzie Androidu pre svoje smartfóny a tablety.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 13 Lite vosveteit
Zdroj: Vosveteit.sk

Prvé zariadenia, ktoré by pritom mali získať väčšiu aktualizáciu v podobe Androidu 14, budú novšie modely. Štvoricu prvých telefónov, na ktorých bude teda Xiaomi testovať aktualizáciu na Android 14 budú teda tvoriť zariadenia z posledného vlajkového radu. Nikoho teda neprekvapí, že pôjde o modely ako Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Tieto dva smartfóny doplní aj dvojica tabletov v podobe Xiaomi Pad 6 a Xiaomi Pad 6 Pro. Všetky tieto zariadenia pravdepodobne pri oficiálnom vydaní aktualizácie pre verejnosť ju získajú medzi prvými.

Aktualizácia, ktorá sa sústredí na vyšší výkon a optimalizáciu

Aktualizácia na Android 14 sa má v smartfónoch sústreďovať najmä na funkčnosť. Nové funkcie si teda v systéme vieme predstaviť už len ťažko, keďže práve Android ponúka takmer všetko, čo si používatelia predstavujú. Vylepšením ale prejde efektivita, ktorá zo zariadenia prichádza. Takýmto spôsobom sa môžeme tešiť na lepší výkon telefónov, optimalizáciu systému a možno aj dlhšiu výdrž batérie, na čom sa systém rovnako podieľa.

Android 14 titulka
Zdroj: Vosveteit.sk, pngwing.com

Xiaomi svoje smartfóny aktualizuje pravdepodobne koncom tohto roka a prvé zariadenia môžu získať aktualizáciou aj s nadstavbou MIUI 14. Android 14 však v priebehu decembra pravdepodobne nájdeme aj v smartfónoch zo série Xiaomi 14, ktorá by už mohla ponúknuť aj nadstavbu systému Android v podobe MIUI 15. Ešte pred predstavením tejto série by však prvé modely mohli využívať systém Android 14, teda minimálne tieto štyri zariadenia.

Očakávate vo svojom smartfóne ešte aktualizáciu na ďalšiu verziu Androidu? Alebo vlastníte niektorý z týchto modelov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre