Xiaomi vysvetľuje, prečo pri Redmi K40 nepoužili výsuvnú kameru, ako pri predchádzajúcich generáciách, ale klasickú

Čo sa schováva za tým, že produktová rada Redmi K40 bola predstavená s prednou kamerou umiestnenou v displeji a nie s výsuvnou?

Redmi K30 Peo_vysuvacia kamera
Zdroj: YouTube (xiaomify)

Predstavením prvých smartfónov z produktovej rady Redmi K20, resp. Xiaomi Mi 9T, Xiaomi celkom zmenilo ponímanie o tom, ako efektívne sa dá využiť predná stena smartfónu, ktorá získala extra priestor pre displej. Dôvodom bolo, že Xiaomi presunulo prednú selfie kameru do bočnej hrany zariadenia, z ktorej v prípade potreby dochádzalo k jej vysunutiu. Tento prístup bol prítomným aj pri ďalšej generácii smartfónov, Redmi K30. Rovnako si našiel uplatnenie aj v prípade ďalších značiek Xiaomi, najmä v telefónoch Poco.

Produktová rada smartfónov Redmi K40, ktorá bol predstavená len niekoľko dní dozadu, však tento výdobytok, ktorý charakterizoval túto produktovú líniu zariadení, už nebol prítomným. Spoločnosť sa rozhodla v „klasické“ riešenie, kde je predná kamera smartfónu umiestnená priamo v priestore displeja. Prečo sa tak spoločnosť rozhodla?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prečo sa Xiaomi vrátilo ku kamere umiestnenej v displeji smartfónu?

Ako sme mohli pár dní dozadu vidieť, tak zariadenia boli predstavené s prednou kamerou umiestnenou v displeji. Konkrétne v „kvapke“, ktorá je širokou 2,76 milimetra vo vrchnej časti v strede obrazovky. Prečo Xiaomi zmenilo prístup?

redmi-k40_2_MAIN
Zdroj: Redmi

Lu Weibing, riaditeľ Redmi prezradil, že dôvod zmeny prístupu spočíva v mechanizme vysúvacích kamier. Nieže by bol kazovým, či nejako inak nekvalitným, ale je príliš veľkým. Inými slovami, zaberá príliš veľa miesta vo vnútri smartfónu. To je dôvod, prečo sa Xiaomi rozhodlo vrátiť k pôvodnému riešeniu kamerového modulu, ktorý je umiestnený v priestore displeja.

Môžeme očakávať, že rovnaký prístup spoločnosť zaujme pravdepodobne aj v nadchádzajúcich generáciách tejto produktovej rady smartfónov, prípadne aj v iných produktových líniách. Zároveň je celkom pravdepodobné, že do budúcnosti sa predné kamerové moduly budú skôr presúvať pod displej zariadenia. Dnes sme už takúto technológiu mohli vidieť, a to pri spoločnosti ZTE.

V každom prípade, je pre vás umiestnenie prednej kamery rozhodujúcim faktorom pri výbere smartfónu, alebo nie? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Via xiaomiadictos.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre