Podpora Android aplikácií pre Windows 10 počítače je stále v hre. Kedy sa jej dočkáme?

Project Latte je stále živým. Ako funguje v praxi, by sme mohli vidieť ešte v tomto roku.

Android project latter
Zdroj: Android, vosveteit.sk

O podpore Android aplikácií na platforme Windows počúvame už dlhšiu dobu. Prvé diskusie okolo natívne podpory sa objavili ešte niekoľko rokov dozadu v súvislosti s platformou Windows Mobile. Išlo konkrétne o Project Astoria, ktorý bohužiaľ nedopadol tak, ako mal. Jeho cieľom bolo vyplnenie medzery s nedostatkom aplikácií pre smartfóny s operačným systémom od Microsoftu. Nakoniec však Windows Mobile platforma zanikla a spolu s ňou aj tento projekt. 

„Project Latte“ napreduje

Tému prinesenie Android aplikácií na Windows platformu opäť otvoril Project Latte, o ktorom sa začalo vo zvýšenej miere hovoriť koncom minulého roka. Vo svojej podstate ide o projekt, ktorého cieľom je priniesť natívnu podporu Android aplikácií pre Windows. Samotný projekt je postavený na vrchole subsystému Windows pre Linux a spočiatku má podporovať aplikácie publikované vývojármi v obchode Windows. Píše portál windoslatest, ktorý najnovšie na túto tému upozorňuje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál ďalej dodáva, že projekt zo strany Microsoft je stále živým pričom sa očakáva, že prvý náhľad by mohol byť dostupným už v druhej polovici tohto roka.

„Prvý náhľad na túto funkciu by mohol byť v skutočnosti vydaný v druhej polovici tohto roka. Aby spoločnosť Microsoft ponúkla kompatibilitu s natívnymi aplikáciami pre Android,..“

V prípade, ak by sa slová portálu potvrdili, tak by to pre používateľov znamenalo, že budú môcť do budúcnosti načítavať Android aplikácie podobne, ako to môžu dnes robiť používatelia vybraných Samsung smartfónov prostredníctvom služby Váš telefón. Avšak rozdielom bude, že aplikácia bude reálne bežať vo Windowse, a nie v smartfóne. 

„Podľa zdroja, projekt Latte konečne umožní spoločnosti Microsoft prekonať priepasť v počte aplikácií pre Windows a Android.“

Portál rovnako dodáva, že vo finále sa očakáva, že s Windowsom 10 bude kompatibilná väčšina APK súborov (pozn. redakcie: ide o inštalačný súbor Android aplikácií). Tento projekt je pre Microsoft dôležitým. Dôvodom je, že Microsoft do budúcnosti plánuje predstaviť ďalšie verzie Windowsu 10. Ide konkrétne o Windows 10X, pre ktorý je dostatok aplikácií v obchode nevyhnutnosťou, aby bol úspešným. Dôvodom je, že táto verzia Windowsu bude „odľahčeným“ OS bez možnosti inštalovania aplikácií iným spôsobom, ako prostredníctvom obchodu saplikáciami. Táto verzia Windowsu 10 má byť optimalizovanou pre menej výkonné zariadenia bežiace s ARM procesormi. Konkurovať bude primárne operačnému systému ChromeOS.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre