SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi vydáva aktualizáciu na MIUI 12.5 i pre viac ako 3 roky starý smartfón: Takto má vyzerať podpora!

MIUI 12.5 prichádza i do staršieho modelu no zatiaľ len v Číne. Xiaomi by tak malo ísť príkladom pre mnohé konkurenčné spoločnosti.

Systémová podpora smartfónov je často kameňom úrazu mnohých spoločností. Ako to však vyzerá, keď má spoločnosť jednu vlajkovú loď dostatočne výkonnú i niekoľko rokov po jej vydaní? Živým príkladom je Mi MIX 2S, ktorý sa za tie roky stihol vyšplhať na miesto kráľa výkonu na svoj vek. Model je stále využívaný vo veľkom a niet sa čomu čudovať! So svojím Snapdragonom 845 stále dokáže konkurovať súčasným smartfónom, a to dokonca i po systémovej stránke. Podľa portálu Xiaomiadictos.com sa totiž keramický smartfón dočkal i aktualizácie na MIUI 12.5.

Niektoré modely získali len jednu veľkú aktualizáciu, Mi MIX 2S rovno štyri!

Obľúbenosť smartfónu spoločnosťou nejde poprieť. Sám CEO spoločnosti Lei Jun vyhlásil, že ide o jeden z jeho najobľúbenejších a najvydarenejších modelov, pričom podobný titul si vyslúžil len Mi 6 z roku 2017. Keramický model bol predstavený s nadstavbou MIUI 9, pričom jeho majitelia v Číne sa už tešia z verzie MIUI 12.5.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktualizáciu v smartfónoch nájdeme pod číslom V12.5.1.0.QDGCNXM, čo značí, že model beží na operačnom systéme Android 10 a čoskoro očakávame príchod aktualizácie i ku nám do európskej (EU) či globálnej (MI) ROM.

Čím je smartfón tak výnimočný?

Na návrat línie Mi MIX v podobe smartfónu s číslovkou štyri čakajú viacerí z nás. Séria sa dočkala nevídaného úspechu najmä vďaka modelu Mi MIX 2S, ktorý bol známy najmä pre už spomínanú keramickú konštrukciu a miniatúrne rámčeky. Model poháňa čipset Snapdragon 845 a kamera bola na tú dobu tiež špeciálna. Šlo totiž o duálnu 12mpx kameru zatiaľ čo selfie snímač mal dnes už chabých 5mpx.

Za spomenutie stojí tiež i displej, keďže ide o 5,99″ IPS LCD panel bez výrezu pre kameru. Tá sa nachádza v spodnom rámčeku a zatiaľ čo dnes hľadajú riešenie, ako úplne odstrániť kamery z displeja, Mi MIX 2S bol na tú dobu nadčasový.

Vlastníte alebo ste vlastnili model Mi MIX 2S? A tešíte sa z jeho predĺženej podpory? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close