SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi vráti do nadstavby MIUI jednu dôležitú funkciu: Kedy sa táto staronová funkcia objaví aj u nás?

Nadstavba MIUI opäť prinesie funkciu sledovania času, počas ktorého aktívny displej spotrebovával našu batériu v Xiaomi smartfóne.

Po príchode nadstavby MIUI 13 či systému Android 12 neprichádzali do zariadení len nové funkcie. Niektoré funkcie, ktoré sme v smartfónoch využívali niektorí viac a iní zasa menej, vedeli aj zmiznúť. Jednou z funkcií bola napríklad možnosť „vynútenia“ tmavého režimu pre akékoľvek aktualizácie, ktoré neschváli vopred čínske Xiaomi. Táto možnosť sa však nevracia, nakoľko množstvo používateľov ju nevedelo riadne využívať, a tak vedela spôsobiť rôzne problémy. Do nadstavby sa však vráti iná funkcia, ktorá mnohým používateľom veľmi chýba. O čo nakoniec pôjde a kedy sa staronová funkcia zjaví aj vo vašom smartfóne? Odpoveď nám prináša komunita Xiaomiui.

Opäť si budeme môcť skontrolovať čas zapnutej obrazovky

Aktualizácia na najnovšiu verziu nadstavby MIUI 13 spôsobila zmiešané reakcie medzi fanúšikmi. Niektorí si pochvaľovali zvýšenú bezpečnosť zariadení, iní zasa nesúhlasili s niektorými zmenami. Jednou z týchto zmien bolo odstránenie štatistiky toho, koľko batérie spotreboval zapnutý displej smartfónu a koľko času sme strávili so zapnutým displejom. Táto štatistika nám priniesla lepšie informácie ohľadom stavu nášho Xiaomi smartfónu a mnohým ľuďom uľahčovala používanie zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

K štatistike sme sa vedeli dostať jednoducho, stačilo sa pozrieť na štatistiku vybíjania našej batérie a medzi aplikáciami, ktoré uberali batérii nášho Xiaomi sme našli aj displej. Táto štatistika teda s aktualizáciou zmizla, čo sa mnohým ľuďom nepáčilo. Najnovšie sa však vo verzii MIUI 13 22.4.26 táto funkcia objavila a zdá sa, že sa v blízkej dobe vráti. Aj keď ide o beta verziu, sú to dobré správy pre každého fanúšika nadstavby MIUI, pre ktorých sa vráti obľúbená funkcia, ktorá môže indikovať aj informácie o zdraví batérie. V ideálnom prípade by sa totiž čas, počas ktorého máme aktívnu obrazovku, mal pohybovať v hodnotách okolo 6 hodín. Ak je však táto hodnota na úrovni len 3 hodín, môžeme vidieť, že s naším smartfónom nie je niečo v poriadku.

Xiaomi by funkciu mohlo priniesť v blízkej dobe

Ak očakávate návrat tejto funkcie do svojho smartfónu, očakávať ho môžete v priebehu nasledujúcich mesiacov. Ako sme už spomenuli, ide o beta verziu nadstavby MIUI, ktorá neskôr prinesie možnosť sledovania času zapnutej obrazovky v smartfóne. Niektoré zdroje poukazujú na to, že táto beta verzia sa radí k nadstavbe MIUI 13.5, ktorá je v poslednej dobe často spomínaná. Má to veľmi dobrý dôvod, pretože vôbec nevieme, či takúto verziu vôbec Xiaomi prinesie do svojich smartfónov.

Niektoré zdroje totiž poukazujú na to, že nadstavba MIUI 13.5 tento rok vôbec nepríde a ďalšou veľkou verziou má byť až nadstavba MIUI 14. Či už však verzia nadstavby MIUI 13.5 príde alebo nie, jedno je isté. Xiaomi do svojich smartfónov opäť vráti možnosť sledovania času, počas ktorého bol aktívny náš displej a míňal našu batériu.

Chýbala vám táto funkcia v nadstavbe MIUI? A využívali ste ju aktívne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close