Xiaomi varuje pred výmenou batérie v smartfónoch: Neoriginálna batéria znemožní niektoré funkcie!

Výmena batérie v neautorizovaných servisoch či za neoriginálne súčiastky vás môže stáť niektoré funkcie. Prečo k tomu Xiaomi pristúpilo?

Bateria smartfonu
Zdroj: YouTube (Samsung)

Len nedávno sme vás informovali o nepríjemnostiach, ktoré so sebou prináša výmena displeja v smartfónoch so systémom Android 11. Hlásené boli najmä v Xiaomi smartfónoch, na čo upozornili práve moderátori populárneho Xiaomi fóra. Teraz sa však dozvedáme, že čínsky gigant svojím spôsobom bojuje proti neautorizovaným opravám svojich zariadení. Portál Xiaomiadictos.com nás teraz upozorňuje pred výmenou batérie za neoriginálny kus, ktorý môže znefunkčniť niektoré funkcie v smartfónoch. Prečo by sme si teda mali dávať pozor na výmenu súčiastok vo svojich smartfónoch?

Výmena batérie vás môže stáť rýchle nabíjanie smartfónu

Buďme k sebe úprimní, dávať smartfón do autorizovaného servisu a zaplatiť za originálne súčiastky nie je zrovna populárne. Namiesto toho siahame po lacnejších alternatívach v podobe lacnejších súčiastok a kamarátoch či známych, ktorý nám smartfón znovu spojazdnia. V niektorých prípadoch však dokonca meníme súčiastky smartfónov sami, čo sa samozrejme výrobcom smartfónov nepáči.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi sa rozhodlo s takýmto správaním „zatočiť“. Po novom vás výmena batérie za neoriginálny kus bude stáť znemožnenie rýchleho nabíjania smartfónov. Xiaomi toto správanie smartfónu odôvodňuje možným prehrievaním či poškodením smartfónu. V skutočnosti však ide už o druhú súčiastku smartfónu, ktorú Xiaomi odporúča vymieňať priamo v autorizovanom servise. Zdá sa teda, že spoločnosť sa snaží na opravách smartfónov čo to i zarobiť.

Výmena batérie Xiaomi
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nejde však len o smartfóny od Xiaomi

Čínske Xiaomi nie je prvou spoločnosťou, ktorá preferuje vymieňanie batérií v autorizovaných servisoch. K podobnému kroku už pred dlhšou dobou pristúpil americký Apple, ktorý v prípade výmeny batérie mimo servis neumožní smartfónom sledovať zdravie batérie a bude vás „bombardovať“ nepríjemnými upozorneniami. V každom prípade ide o menej agresívny trest, ako využije Xiaomi.

V súčasnosti je táto funkcia spustená len v Číne a dokáže monitorovať smartfóny akými je Mi 9, Mi 10 a Mi 10 Pro. Nie je však vylúčené, že v blízkej dobe príde i do Európy a v každom prípade ide o funkciu, ktorú by sme radi ponechali len v rámci Číny.

Myslíte si, že ide o správne rozhodnutie spoločnosti? A vymieňate batérie svojich smartfónov doma, alebo pristupujete k autorizovaným servisom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre