Xiaomi v tichosti predstavilo nový Redmi 10 (2022): V čom sa nový model líši od toho predchádzajúceho?

Redmi 10 (2022) je na svete a zdá sa, že neprináša novinky, ktoré by sme si želali. Nakoniec zrejme nepríde ani na Slovensko, odhadujeme.

Redmi 10 Prime_kamerovy modul
Zdroj: YouTube (Redmi India)

V poslednej dobe sa nás nové smartfóny vynárajú z každého rohu. Počas tohto týždňa sme mohli sledovať napríklad predstavovanie nových vlajkových modelov z radu Galaxy S22 od Samsungu, no to nie je všetko. Nový smartfón predstavilo i čínske Xiaomi, ktoré nám zasa naopak prinieslo model z nižšej triedy. Nie je to však úplná novinka, nakoľko nový Redmi 10 (2022) vychádza z pôvodného Redmi 10 z minulého roku. V čom sa tento model líši od toho pôvodného? A bude dostupný i na našom trhu? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne.

Model Redmi 10 (2022) prišiel bez ohlásenia

Nie je tomu tak dávno čo sme sa začali rozprávať o pripravovanom novom smartfóne z dielne Redmi. Xiaomi totiž v minulom roku príliš nemyslel na predstavovanie smartfónov nižšej triedy, čo sa tento rok snaží napraviť. Očakávame predstavenie modelov ako Redmi 10C, Redmi 10A, no na trh zavítal i nový Redmi 10 (2022). Všetci sme vedeli, že sa tento model bude veľmi podobať na pôvodný Redmi 10 z minulého roku. No nečakali sme, že tá podobnosť bude až taká veľká.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Model Redmi 10 (2022) je totiž globálnou verziou smartfónu Redmi 10 s NFC technológiou. Možno sa pýtate, prečo by takéto niečo Xiaomi robilo, keď i pôvodný Redmi 10 disponuje touto technológiou? Xiaomi totiž sprístupnilo NFC pre tento model len na niektorých trhoch a aby to napravilo, prinieslo nový model. Redmi 10 (2022) tak príde ako nový smartfón do tých krajín, kde pôvodný Redmi 10 NFC technológiou nedisponuje. A práve preto ako správne odhadujete sa ku nám na predajné pulty nový model s prívlastkom (2022) nedostane.

Redmi 10
Zdroj: Twitter.com
(Mukul Sharma)

Špecifikácie ostávajú nezmenené

Model Redmi 10 (2022) skutočne prináša úplne rovnaké špecifikácie, ako jeho predchodca. Smartfón poháňa čipset MediaTek Helio G88 a jeho prednosťou je i 90Hz IPS LCD displej. Nestratíme sa však ani v oblasti výdrže zariadenia, nakoľko nám ponúka až 5000mAh batériu s podporou rýchlejšieho 18W nabíjania. Spomenúť však musíme i jeho kameru, nakoľko i takýto základný model ponúka 50mpx hlavný snímač kamery doplnený o 8mpx ultraširoký a dva 2mpx snímače s úlohou makro a hĺbkových snímok.

Cena nového Redmi 10 (2022) sa pohybuje na úrovni 199€, čo určite nie je veľa. A i keď ide o základný model série s nižšou výbavou, ponúka toho viac než dosť. Na našom trhu však tento smartfón nakoniec zrejme nenájdeme, no kúpiť si budeme môcť pôvodný Redmi 10. A aby sme nezabudli, oba modely prichádzajú s nadstavbou MIUI 12.5 a operačným systémom Android 11, zmena neprichádza ani v tomto ohľade.

Myslíte si, že tento model má na trhu svoje opodstatnenie? Alebo ide len o ďalší „zbytočný“ model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre