Xiaomi v tichosti predstavilo ďalší lacný model s cenou pod 100 eur. Príde aj ku nám na Slovensko?

Redmi A1+ ako jeden z najlacnejších smartfónov Xiaomi sa v tichosti objavil na stránkach predajcu. O dostupnosti u nás však zatiaľ nevieme veľa.

Lacný smartfón Xiaomi
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

Lacné smartfóny mali na trhu vždy svoje miesto a uplatnenie. Nie každý chce totiž za svoje nové zariadenie pre telefonovanie, posielanie správ a surfovanie na internete zaplatiť celú svoju výplatu. V prinášaní lacných zariadení na trh je preborník najmä čínske Xiaomi, ktoré sa svojimi lacnými modelmi preslávilo aj na našom trhu. Dostupné modely navyše častokrát prinášali výbavu, aká sa v konkurenčných zariadeniach nenachádzala a aj za 100€ sme si vedeli kúpiť pomerne výkonný telefón. Tieto časy sú už síce preč a nové zariadenie si kúpime s cenou približne okolo 200€ ak chceme šetriť. Aj napriek tomu nám však čínsky gigant opäť raz dokazuje, že sa to dá aj lacnejšie a predstavuje nám nový model. Ten sa aktuálne objavil na oficiálnej stránke spoločnosti mi.com.

Xiaomi v tichosti predstavilo nový Redmi A1+

Na lacný Redmi A1 si možno spomínate. Išlo o model, ktorý sa na našom trhu objavil s oficiálnou cenou 99€, pričom do predaja prišiel len nedávno. Novinka nám ponúkla moderný dizajn so zadnou stranou, ktorá priniesla textúru pripomínajúcu kožu. Najnovšie nám však na trh Xiaomi prináša model, ktorý je upraveným Redmi A1. Novinka s označením Redmi A1+ pochopiteľne prináša lepšiu výbavu ako základný model, pričom zmeny nie sú výrazné, no celkom podstatné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi A1+
Zdroj: Xiaomi

Pôvodný model s cenou 99€ totiž vo svojej výbave nezahŕňal snímač odtlačkov prstov. Zabezpečenie zariadenia tak bolo možné len prostredníctvom hesla, prípadne odomknutie pomocou biometrie tváre. Redmi A1+ ako upravený model od Xiaomi nám prináša navyše aj tento snímač pre overenie pomocou odtlačku prstu. Ten sa nachádza na zadnej strane zariadenia. Umiestnením nám teda novinka môže pripomenúť zariadenia, ktoré sa predstavovali v minulých rokoch, dizajnom však stále patrí medzi najmodernejšie modely na trhu.

Nevieme, kedy a či vôbec príde aj ku nám

Najnovší Redmi A1+ ponúka identickú výbavu ako základný model vrátane čipsetu MediaTek Helio A22 či jednej pamäťovej konfigurácie v zložení 2/32GB. Iné zmeny ako prítomnosť skeneru odtlačkov prstov teda v novinke neočakávajme. Čo však nie je v prípade tohto lacného modelu od Xiaomi isté, je jeho globálna distribúcia. Telefón sa totiž objavil v tichosti na globálnej doméne spoločnosti medzi najnovšími smartfónmi. O distribúcii do Európy a teda aj na Slovensko zatiaľ nepadlo ani slovo.

Redmi A1+
Zdroj: Xiaomi

Podobná situácia však prišla aj pri predstavení modelu Redmi A1, teda základného smartfónu série. Čínske Xiaomi totiž smartfón s čistým operačným systémom Android najskôr predstavilo len v rámci indického predstavovania. Zariadenie sa však neskôr v tichosti dostalo aj ku nám na Slovensko, kde si ho už môžete aj oficiálne kúpiť. Ako to teda bude s upravenou verziou zatiaľ nevieme s určitosťou povedať.

Zlákal by vás takýto lacný model ku kúpe? Alebo by ste si priali skôr lepšiu výbavu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre