SpravodajstvoXiaomi

Redmi A1 je nový smartfón určený pre globálny trh s cenou pod 100€: Týmto si vás novinka získa!

Redmi A1 prináša lákavú cenu hlboko pod 100 eur spolu s čistým operačným systémom Android. Novinka si vás isto získa.

O tom, že Xiaomi plánuje predstaviť novú sériu smartfónov, ste možno počuli. Nový modelový rad sa mal zaradiť pod jeho dcérsku značku Redmi, ktorá zvyčajne prináša cenovo dostupné smartfóny pre každého. U tohto modelu to však platí dvojnásobne, pretože Redmi A1 bude cenovo najdostupnejší smartfón spoločnosti. Okrem svojej lákavej ceny však novinka prináša aj ďalšie súčasti, aké sme na trhu potrebovali a dlho neprichádzali. Smartfón len pred malou chvíľou predstavila spoločnosť prostredníctvom živého vysielania v Indii a prezradíme vám, že išlo o globálne predstavenie smartfónu. Uvidíme ho teda aj u nás v Európe. Ak vás teda zaujíma, čo novinka ponúka, ste na správnom mieste.

Nižší výkon v smartfóne dostupnom pre každého

Aj vy ste možno premýšľali, kam sa podeli lacné smartfóny, aké Xiaomi dlhé roky ponúkalo. Jeden taký nám len pred malou chvíľou spoločnosť predstavila a my už teraz vieme, aká výbava sa o nízku cenu postarala. Srdcom modelu s označením Redmi A1 je čipset MediaTek Helio A22, aký v minulosti hviezdil napríklad v smartfóne ako Redmi 6A. O rýchlejší a plynulý chod smartfónu sa ďalej stará LPDDR4X RAM, o ktorej si však povieme neskôr. Model nám svojou výbavou pripomína smartfón, akými spoločnosť Redmi naberala na sláve. Ide napríklad o 6.52″ HD+ displej typu IPS LCD, prítomnosť mono reproduktoru, FM rádia alebo dual SIM slotu, ktorý sa dá doplniť ešte aj o SD kartu.

V prípade, že by ste sa rozhodli pre použitie SD karty, mali by ste možnosť využiť kartu s kapacitou do 512GB. Okrem prítomnosti funkcií a hardvéru, aké sme v smartfónoch už dlho nevideli, nám Redmi A1 ponúka aj novinky. Spoločnosť si totiž dala záležať na dizajne, ktorý nám pripomína miestami minuloročnú vlajkovú sériu Mi 11. Zadná strana smartfónu je však kožená, čo sa dnes stáva trendom aj medzi lacnejšími smartfónmi. Tu však s výbavou tohto modelu nekončíme.

Redmi A1 je spojením minulosti a modernej doby

Ako ste si mohli všimnúť, model ponúka staršie FM rádio, ale aj novší dizajn. Redmi A1 je teda skvelým zástupcom dnešných požiadaviek používateľov, ktoré sa kompenzujú starou klasikou. V zariadení nás z noviniek poteší napríklad 5000mAh batéria, ktorá sa však kompenzuje len 10W nabíjaním. USB port bude podporovať funkciu USB On-The-Go. Čo sa týka kamery, model prináša dva snímače. Hlavný snímač kamery ponúka len 8mpx a dopĺňa ho 2mpx snímač kamery. O selfie snímky sa postará 5mpx snímač kamery.

Xiaomi to s novým modelom opäť skúša s čistým Androidom. V zariadení totiž nenájdeme nadstavbu MIUI, nakoľko Redmi A1 prichádza s čistým systémom Android 12 vo verzii Go. K tomu nám napovedá aj kombinácia interného úložiska s pamäťou RAM. Model bude totiž dostupný len v jednej pamäťovej konfigurácii, ktorou je 2+32GB. Cena tohto smartfónu sa v prepočte bude pohybovať okolo 81€.

Kúpili by ste si smartfón s takouto výbavou? A myslíte si, že Redmi A1 získa na trhu úspech? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close