SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi ťaží hlavne zo sankcií voči Huawei. V 3. kvartáli 2020 dodalo o +45% smartfónov viac

Dokumenty z hongkonskej burzy cenných papierov odhaľujú, to čo sme všetci tušili – Xiaomi zaznamenalo jeden z najúspešnejších kvartálov vo svojej histórii

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosti Xiaomi sa v posledných mesiacoch náramne darí. Obzvlášť 3. kvartál tohto roka bol nesmierne úspešným. Odhalili to dáta rôznych analytických spoločností, ktoré monitorujú trh so smartfónmi a ďalšou elektronikou. Najnovšie však tieto odhady potvrdzujú oficiálne dokumenty z hongkonskej burzy cenných papierov. Na informácie poukazuje portál beebom.com.

Dokumenty odhaľujú, že spoločnosť v 3. kvartáli uviedla nárast čistého zisku o +19% v dôsledku +45% nárastu predaja smartfónov na globálnom trhu. Xiaomi malo hlavne ťažiť z problémov spoločnosti Huawei, ktorej obchodná činnosť je z veľkej časti utlmovanou v dôsledku sankcií zo strany amerických úradov. Tie dokonca viedli k tomu, že Huawei bol donútený k odpredaju dcérskej spoločnosti Honor.

Tržby spoločnosti dosiahli nové maximá

Zverejnené dokumenty odhaľujú, že Xiaomi v treťom štvrťroku 2020 dosiahlo príjmy vo výške 71,1 miliárd juanov (~10,96 miliardy dolárov). V porovnaní s minulým rokom, v priebehu 3. kvartálu 2019 obraty spoločnosti dosiahli 53,7 miliárd juanov (~8,16 miliardy dolárov). Inými slovami, tržby spoločnosti podrástli o +47,5%. V súvislosti s finančnými výsledkami spoločnosti, prezident Xiaomi, Xiang Wang, povedal:

„V 3. štvrťroku sme dosiahli rekordné maximum (v príjmoch), ale trhový podiel máme len 13,5%, takže priestor na rast je obrovský “.

Predaje smartfónov rástli hlavne mimo domáce trhu

Za týmto úspechom stojí hlavne zvýšený záujem o zariadenia spoločnosti na globálnom trhu, kde po prvýkrát dodávky presiahli viac ako 50% z celkových predajov smartfónov. Druhým dychom však treba dodať, že to neznamená, že Xiaomi má všade „ustlané“. Napríklad v Indii musela spoločnosť čeliť silným proti čínskym náladám.

Okrem iného treba povedať, že podľa viacerých analytických spoločností venujúcich sa vývoju trhu so smartfónmi, spoločnosť Xiaomi sa stala 3. najväčším predajcom smartfónov na svete. Tu však treba dodať, že spoločnosti k tomuto úspechu bezpochyby dopomohlo neskoršie predstavenie smartfónov z produktovej rady iPhone 12. Podľa dostupných dát spoločnosť dodala za uplynulý kvartál 47,1 milióna smartfónov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close