ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi smartfóny strácajú jednu z populárnych funkcií. Rozlúčte sa s ňou, už o pár dní ju nenájdete vo vašom telefóne!

Xiaomi telefóny prídu o jednu z populárnych funkcií.

Xiaomi oznámilo obrovskú novinku, nie ale takú, ako by ste si priali. Zo svojich telefónov odstráni populárnu funkciu, ktorú ľudia vo veľkom používajú. Ak používate zariadenie značky Xiaomi, prípadne Redmi či Poco, teraz pozorne čítajte. Nadchádzajúca zmena sa nebude mnohým páčiť, zasiahne ako používateľov HyperOS tak aj MIUI. Na tému upozornil portál Gizmochina.com.

Z telefónov Xiaomi sa vytratí populárna funkcia

Ide konkrétne o funkciu „Prehrať zvuk videa s vypnutou obrazovkou“, ktorú sa Xiaomi rozhodlo úplne odstrániť zo svojich zariadení. Príčinou je podľa všetkého pravdepodobne varovanie zo strany spoločnosti Google. Táto funkcia je dostupnou vo viacerých prémiových aplikáciách spoločnosti, ako je napríklad YouTube. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Problémom ale je, že používatelia Xiaomi smartfónov vedeli počúvať na pozadí pesničky alebo aj zvuk z videí z platformy YouTube, a to aj napriek tomu, keď nemali zakúpené YouTube Premium. Inými slovami, mohli využívať jednu z prémiových služieb YouTube, za ktorú sa bežne platí, zadarmo. Spoločnosti Google teda utekali potenciálne zárobky.

Xiaomi k vzniknutej situácii vydalo stanovisko nižšie prostredníctvom jednej zo skupín, ktoré spravuje.

„Z dôvodu požiadaviek na dodržiavanie predpisov vám s poľutovaním oznamujeme, že sme odstránili funkciu „Prehrať zvuk videa s vypnutou obrazovkou“ a funkciu „Vypnúť obrazovku“ v paneli s nástrojmi videa,..“, píše Xiaomi v jednej zo skupín, ktoré spravuje.

Funkciu, ktorá je súčasťou video toolboxu, by mala zo smartfónov spoločnosti zmiznúť príchodom nadchádzajúcej aktualizácie. Update by mal do telefónov používateľov prísť v priebehu nasledujúcich dní. Ide mimochodom o funkciu, ktorá lemuje telefóny spoločnosti od verzie MIUI 12, ktorú Xiaomi predstavilo približne štyri roky dozadu. Za ten čas si ju obľúbili milióny používateľov naprieč celým svetom.

Jedinou možnosťou, ako si ponechať funkciu je, aby ste si neaktualizovali aplikáciu Security App, to vám ale neodporúčame robiť. Ako sme už vyššie spomínali, tak opatrenie spoločnosti sa dotkne všetkých smartfónov spoločnosti s MIUI 12, resp. novšou verziou nadstavby vrátane HyperOS. Pôjde teda prakticky o všetky aktívne využívané mobily značky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close