Xiaomi sklamalo. Mi Band 5 pre globálny trh nedostane viacero funkcií v porovnaní s čínskou verziou

Hoci mnohých poteší cena, tak na druhej sklame absencia viacerých funkcií v porovnaní s čínskou verziou náramku

Xiaomi Mi Band 5_globalne predstavenie
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Posledné dni sa o fitness náramku Xiaomi Mi Band 5 popísalo toho vcelku veľa, pričom viacero informácií hovorilo o absencii niektorých funkcií a iné to zas vyvracali. Nuž, Xiaomi tieto diskusie raz a navždy vyvracia. Dnes bol oficiálne predstavený Mi Band 5 náramok pre globálny trh.

Xiaomi Mi Band 5 je predstavený

Xiaomi v priebehu dnešného dňa predstavilo fitness náramok Mi Band 5. generácie pre globálny trh. Bohužiaľ, viacero „fám“, ktoré kolovali pred uvedením náramku na trh sa potvrdilo. Xiaomi počas predstavenia náramku nespomenulo viacero žiadaných funkcií, ktoré sme mnohí čakali. Inými slovami, viaceré funkcie budú v globálnej verzii náramku chýbať.  Najprv si však pozrime jednotlivé špecifikácie a vlastnosti náramku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Náramok prichádza podľa očakávania s 1,1“ AMOLED displejom, ktorý v porovnaní s predošlou verziou náramku podrástol z 0,95“. Nechýba ani podpora monitorovania srdcového tepu 24/7, či nabíjanie pomocou špeciálnych magnetických pinov, ktoré sa pripínajú k telu náramku.

Xiaomi Mi Badn 5_globalna verzia_displej
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Okrem iného Xiaomi sľubuje viac ako 65+ rôznych motívov úvodnej obrazovky vrátane rôznych dynamických animácií.

Xiaomi Mi Band 5_dynamicke pozadia
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Mi Band 5 má lepšie senzory v porovnaní so 4. generáciou

Poteší podpora výdrže batérie, ktorá sľubuje 14 dní, či vodeodolnosť do 5ATM. Znamená to, že s náramkom sa je možné sprchovať, plávať a podobne. Nechýba ani monitoring PAI (ide o indikátor stavu fyzickej kondície). Xiaomi ďalej prezrádza, že náramok podporuje celkovo 11 športových režimov, pričom viacero z nich je určených pre domáce využitie. Okrem iného dodáva, že senzory a softvér prešli vylepšeniami, v dôsledku ktorých sú merané hodnoty o 50% presnejšie. 

Xiaomi ďalej pridalo v porovnaní s Mi Band 4 náramkom hlbšie možnosti monitorovania spánku. Napríklad REM fázu spánku, či krátke zdriemnutia počas dňa. V rámci ďalších nových funkcií pribudol napríklad monitoring stresu a dýchacie cvičenia. Zároveň však treba dodať, že nejde o žiadne vylepšenia či nové funkcie, resp. vlastnosti v porovnaní s čínskou verziou náramku.

Náramky budú dostupné na globálnom trhu v 6 farebných prevedeniach (oranžová, žltá, čierna, sivá, slabo zelená, silno zelená) a ich odporúčaná cena bude 39,99€, pričom v prvých dňoch sa má predávať so zľavou 5€.

Xiaomi Mi Band 5_farebne prevedenia
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

V závere prezentácie Xiaomi ešte spomenulo, že nechýba možnosť ovládania kamery a extra funkcie pre ženy spojené so sledovaním menštruačného cyklu.

Čo teda bude v náramku chýbať? Xiaomi počas prezentácie nespomenulo funkcie ako NFC, hlasová asistentka, či možnosť merania Sp02, teda saturácie kyslíka v krvi.

Zdroj: Xiaomi Youtube

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre