Nitrania dostali aplikáciu, pomocou ktorej môžu hravou formou spoznávať históriu mesta

Aplikácia jedinečným príbehom prevedie turistov po siedmich pahorkoch Nitry

Zahraj sa s Corgoníkom!_turistika aplikacia na spoznanie nitry_2
Zdroj: Youtube (Turistické informačné centrum Nitra)

Geocaching je vcelku populárnou aktivitou, ktorá oslovila po celom svete milióny ľudí. V súčasnosti poznáme desiatky takýchto služieb, pričom zahrať si ich môžeme v podstate v každom regióne sveta vrátane Slovenska. Druhým dychom však treba povedať, že väčšinou sú od zahraničných vývojárov. O to radšej sme, že Vám môžeme dať do pozornosti obdobnú aplikáciu od slovenského vývojárskeho štúdia z Liptovského Mikuláša Starbug.

„Aplikácia jedinečným príbehom prevedie turistov po siedmich pahorkoch Nitry, kde pri navštívení vopred určených lokalít musia absolvovať geolokačné úlohy. Úlohy sa viažu na históriu mesta, alebo sa musia absolvovať priamo na určenej lokalite.“ píšu autori aplikácie.

Cesty Mladého Corgoňa

Aplikácia ponúka vcelku zábavnú formu, ako je možné spoznávať mesto Nitra a jej blízke okolie. Hneď v úvode Vás prekvapí milý príbeh chlapca z 15. storočia, ktorý sa volá Corgoň.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chlapec Vám úvode povie niekoľko zaujímavosti o meste, ktoré ste pravdepodobne nevedeli. Napríklad to, že už viac ako 6-tisíc rokov dozadu sa v meste usadili prvé roľnícke kmene, prvý hrad tu vznikol v časoch 4000 rokov dozadu, že Samova ríša a Nitrianske kniežatstvo boli prvými štátmi na našom území a podobne.

Hoci to môže z úvodu vyzerať ako „nudné“ čítanie, ktoré väčšinu z nás po chvíľke omrzí a mnohí z nás si z toho veľa nezapamätajú, tak opak je pravdou. Dôvodom je, že príbeh je vcelku krátky a vývojári aplikácie vsadili skôr na zážitok, ako na zdĺhavé príbehy. A spravili veľmi dobre!

Zahraj sa s Corgoníkom!_turistika aplikacia na spoznanie nitry_3
Zdroj: Youtube (Turistické informačné centrum Nitra)

Následne budete mať možnosť spoznať niekoľko lokalít v rámci Nitry na vlastnej koži. Napríklad budete môcť prejsť tajomnú Borinu, pokochať sa výhľadom z podhradia, vyšliapať na Kalváriu, spoznať tajomstvá Martinského vrchu, preskúmať Zobor a podobne.  Samozrejme, o všetkých lokalitách, ktoré navštívite, sa dozviete aj množstvo informácií.

Zahraj sa s Corgoníkom!_turistika aplikacia na spoznanie nitry_1.jpg
Zdroj: Youtube (Turistické informačné centrum Nitra)

Okrem iného v rámci každého záchytného bodu budete môcť riešiť aj hádanky, pomocou ktorých pomôžete Corgoňovi spoznať mesto Nitra.  Pričom veríme, že ho lepšie spoznáte aj Vy.

Cesty Mladého Corgoňa
Cesty Mladého Corgoňa
Developer: Mesto Nitra
Price: Free
‎Cesty Mladého Corgoňa
‎Cesty Mladého Corgoňa

Mimochodom, projekt vznikol za účelom podpory cestovného ruchu v meste, ktorý okrem o toho, že Vás prevedie pamiatkami, tak Vás čosi aj naučí o histórii mesta.

„Ide o mobilnú aplikáciu, ktorá je vytvorená na spropagovanie turistického ruchu v regióne Nitra. Aplikácia sa konkrétne zameriava na 7 pahorkov Nitry.“

Pevne veríme, že obdobné projekty vzniknú čoskoro aj v ďalších regiónoch nášho malebného Slovenska.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre