SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Xiaomi si nechalo patentovať zaujímavé riešenie selfie fotoaparátov umiestnených v displeji. V ktorom smartfóne túto technológiu využije?

Koniec roka 2018 a začiatok roka 2019 priniesli vo svete smartfónov množstvo pozitívnych zmien. Výrobcovia smartfónov sa začali uberať smerom od nie moc vkusných výrezov v displeji, ktoré začali pomaly nahrádzať minimalistickými výrezmi výlučne pre predný fotoaparát, poprípade fotoaparát a najdôležitejšie snímače. Podobne ako väčšina výrobcov, aj spoločnosť Xiaomi sa bude uberať týmto smerom, no plány čínskeho giganta sú hneď o čosi ambicióznejšie, ako u konkurencie. Plánom je vytvoriť dokonalé technické riešenie, ktoré by zmenšilo výrezy na prednej strane displeja na minimum, no zároveň aby boli zachované dva objektívy, poprípade ešte ďalšie potrebné snímače. Vďaka najnovším patentom si tak aspoň môžeme predstaviť, nad akými riešeniami spoločnosť Xiaomi vôbec uvažuje.

xiaomi vyrezy predneho fotoaparatu_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Na obrázku vyššie je jasne vidieť implementácie dvoch objektívov selfie kamery, ktoré sú umiestnené priamo v displeji. Na tomto konkrétnom obrázku sa nachádzajú riešenia s práve rozdelenými objektívmi, ktoré sa v každej verzii nachádzajú v inej časti vrchnej strany smartfónu. Vo všetkých verziách sú taktiež vidno aj ďalšie prvky, napríklad ako ďalšie senzory, notifikačná dióda, poprípade predný reproduktor.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ktorý smartfón bude touto technológiou vybavený

Odpoveď na túto otázku zatiaľ úplne jednoznačná nie je, no je vysoko pravdepodobné, že niektoré z týchto riešení bude implementované na novej generácii smartfónov Xiaomi Mi MIX. Táto séria sa už niekoľko generácií tiahne v štýle maximálneho pomeru displeja ku telu smartfónu, čo potvrdzuje minuloročné riešenie vo forme vysúvacieho zadného panelu.

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (Xiaomi)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close