Špeciálny nočný režim fotoaparátu príde už čoskoro aj na smartfón Xiaomi Mi 8 Lite

Xiaomi Mi L8 Lite predna strana-min
Zdroj: Youtube (gizmochina)

Len necelý týždeň potom, čo spoločnosť Xiaomi oznámila verejnosti, že špeciálny nočný režim fotoaparátu nazývaný Super Night bude v budúcnosti dostupný aj pre smartfón Xiaomi Mi 8 SE, prichádza čínsky gigant s ďalšou skvelou novinkou. Špeciálny nočný režim pre fotoaparát bude totižto dostupný aj pre Xiaomi Mi 8 Lite.

Najmenej výkonný model dostáva najlepší režim fotoaparátu

Smartfón Xiaomi Mi 8 Lite je najlacnejším modelom zo série smartfónov Xiaomi Mi 8, no podporu pokročilého nočného režim pre fotoaparát dostane aj napriek svojim „výkonnostným“ obmedzeniam. Spoluzakladateľ spoločnosti Xiaomi, Wang Chuana uviedol, že pracuje nadčasy aby dokázal priniesť algoritmus z fotoaparátu Xiaomi Mi MIX 3 na najslabší model z rady smartfónov Mi 8.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Režim Super Night je založený na podobnom softvérovom princípe, ako nočný režim zo smartfónov Google Pixel, nazývaný Night Sight. Úlohou režimu je natiahnuť expozíciu pri fotení na oveľa dlhší čas, vďaka čomu sa zachytí oveľa viac svetla. Fotky v slabom osvetlení tak vo finále vyzerajú, ako by ste ich fotili za mierneho šera a nie za takmer úplnej tmy.

Kedy môžeme očakávať aktualizáciu?

Majitelia smartfónu Xiaomi Mi 8 Lite sa majú naozaj na čo tešiť, no na funkciu si budú musieť ešte minimálne zopár týždňov počkať. Dátum dostupnosti aktualizácie fotoaparátu zatiaľ známy nie je, no je dosť možné, že bude verejnosti sprístupnená zároveň so systémovou aktualizáciou na Android 9 Pie, ktorej Beta testovanie by sa malo začať už čoskoro.

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (Youtube – Gizmochina)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre