Xiaomi si nechalo patentovať záhadný smartfón, ktorý by aktuálne na trhu nemal žiadnu konkurenciu

Najnovší patent patriaci spoločnosti Xiaomi odhaľuje zariadenie s dvojicou výsuvných zariadení na vrchnej hrane smartfónu

Redmi K30 Pro_zakladna doska
Zdroj: Redmi, Xiaomi, (Úprava Vosveteit.sk)

Rozrastú sa nám modelové rady smartfónov od populárneho čínskeho výrobcu Xiaomi? Najnovšie patenty, zverejnené zahraničným portálom LetsGoDigital, nám totižto odhaľujú doposiaľ nevídané zariadenie s dvojicou záhadných výsuvných zariadení na vrchnej hrane smartfónu. Ak by šlo o unikátnu technológiu 360-stupňového duálneho fotoaparátu, môžme takéto zariadenie označiť za doslova bezkonkurenčné.

Smartfón s tajomnými výsuvnými zariadeniami

O registráciu najnovšieho patentu požiadala spoločnosť Xiaomi ešte v auguste minulého roka na čínskom úrade pre duševné vlastníctvo CNIPA. Dokumentácia zaujímavých patentov však bola zverejnená iba 5. júna, pričom v dokumentácii nájdeme hneď 8 detailných nákresov záhadného mobilného zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

 

xiaomi smartfon s dualnym vysuvacim fotoaparatom
Zdroj: LetsGoDigital

Už pri prvom pohľade na zariadenie je jasné, že Xiaomi v tomto prípade zvolilo úplne odlišný dizajn, ako pri doterajších zariadeniach. Návrat hranatého dizajnu by určite uvítali mnohí z nás, no nie je známe, prečo Xiaomi siahlo po takomto vonkajšom dizajne.

Oveľa väčšou záhadou je však dvojica výsuvných zariadení na vrchnej hrane smartfónu. Patentová dokumentácia technické riešenia takmer vôbec nerozoberá a tak môžme iba hypotetizovať, o čo vlastne ide. Povráva sa však, že ide o práve spomínané vysúvacie fotoaparáty, ktoré by mohli zachytávať 360-stupňový obraz. V tom prípade ale otáznik visí nad zadným, zrejme trojitým fotoaparátom, ktorý by bol v takom prípade úplne navyše.

Duálny fotoaparát pod displejom

Keďže smartfón nedisponuje žiadnymi rámikmi na hranách displeja, môžme uvažovať aj nad technológiou umiestnenia fotoaparátov priamo pod displej, keďže spoločnosť Xiaomi na tomto type technológie pracuje už zopár rokov. Prítomnosť dvoch záhadných vysúvacích zariadení je však v takomto prípade nejasná a nevysvetlená.

xiaomi dualny vysuvaci fotoaparat 2
Zdroj: LetsGoDigital

Posledný veľký otáznik visí aj nad záhadným tlačidlom na ľavej strane zariadenia. Je však vysoko pravdepodobné, že pôjde práve o tlačidlo pre spustenie prípadného nahrávania, či spustenia fotoaparátu, no možnosťou je aj možnosť rýchleho spustenia hlasového asistenta, čo je u niektorých výrobcov úplne bežné.

Aktuálne nám tak nezostáva nič iné, ako čakať na prípadné zverejnenie bližších detailov o tomto záhadnom zariadení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre