Xiaomi sa po prvýkrát dostalo do rebríčku 50 najinteligentnejších spoločností sveta

Xiaomi získalo prestížne ocenenie. Dostalo sa na zoznam najinteligentnejších spoločností sveta. Dopomohla im k tomu hlavne ich nová chytrá továreň „Xiaomi Smart Factory“

Xiaomi Mi 10_logo spolocnosti
Zdroj: Youtube (ASBYT)

Xiaomi bezpochyby patrí medzi spoločnosti, ktoré udávajú trendy. Nasvedčuje tomu aj najnovší úspech, ktorý sa radí do kategórie významnejších. Prestížny magazín MIT Technology Review, ktorý na ročnej báze vytvára rebríček „najinteligentnejších“ spoločností sveta, po prvýkrát zaradil do neho aj Xiaomi. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.

Kľúčovú úlohu zohrala nová chytrá továreň

Paradoxne to neboli priamo smartfóny, či iná elektronika, ktorá mala najväčší vplyv na hodnotenie, ale továreň. Reč je konkrétne o továrni s prívlastkom „Xiaomi Smart Factory“. Okrem toho, že jej výrobné kapacity presahujú kapacitu viac ako 10-miliónov smartfónov ročne, ktoré sú určené hlavne pre globálny trh, tak výnimočnou je aj z iného uhľa pohľadu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Továreň prívlastok chytrá nedostala „len tak“. Za týmto pojmom sa schováva výrobný proces, ktorý je výnimočným. Dôvodom je, že na výrobu smartfónov v tejto továrni sa používajú výlučne stroje a automatizované procesy, ktoré nepotrebujú takmer žiaden zásah ľudí. V praxi to znamená, že v továrni sú viac menej iba stroje, ktoré medzi sebou komunikujú a vyrábajú mobilné zariadenia. Ako táto továreň vyzerá, sa môžete pozrieť v propagačnom videu publikovanom samotnou spoločnosťou Xiaomi nižšie.

Len pre zaujímavosť, továreň bola otvorenou v meste Beijing a jej vybudovanie stálo 1,27 miliardy EUR. Prejdime teraz však k samotnému rebríčku vytvorenom magazínom MIT Technology Review. Ako môžete vidieť, tak „čínsky tiger“, spoločnosť Xiaomi, sa umiestnila na zozname po boku spoločností ako Huawei, NVIDIA, TSMC, Tesla, Tencent, či AMD.  Kompletný zoznam spoločností môžete vidieť nižšie.

TOP-50-najchytrejsich-spolocnosti-v-IT-priemysle
Zdroj: via xiaomiadictos.com

Via Xiaomiportal.sk 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre