Týchto 5 smartfónov bude vybavených procesorom Snapdragon 875 a 100W rýchlym nabíjaním

Na zozname sa nachádzajú smartfóny od známych výrobcov ako Samsung, Xiaomi, OPPO no môžme očakávať aj malé-veľké prekvapenia

Qualcomm Snapdragon
Zdroj: Qualcomm

Jeden z najväčších výrobcov mobilných procesorov, spoločnosť Qualcomm, plánuje už 1. decembra predstaviť svoju novú generáciu vlajkového procesoru Snapdragon. Nový Snapdragon 875, ktorý by sme mali vidieť vo väčšine vlajkových lodí s operačným systémom Android v budúcom roku, bude predstavený už počas tradičnej konferencie Snapdragon Tech Summit. S očakávaným príchodom nového vlajkového procesoru od spoločnosti Qualcomm sa však na svetlo sveta dostávajú aj ďalšie zásadné informácie, ktoré by rozhodne nemali ujsť oku žiadneho technologického nadšenca.

Vlajkové smartfóny s podporou 100W rýchleho nabíjania

Ako informuje známy čínsky leaker a tipster prezývajúci sa ako Digital Chat Station, nový Snapdragon 875 by mal v prvom kvartáli budúceho roku debutovať až v 5 smartfónoch. Spoločne s novým vylepšeným procesorom Snapdragon by však smartfóny malí prísť s ďalšími zásadnými vylepšeniami. Medzi zoznam nových vylepšení sa však údajne zaraďuje aj podpora až 100W rýchleho nabíjania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvé zariadenia prídu od tradičných značiek

V rozmedzí od januára do marca budúceho roka by sme tak mali vidieť nové vlajkové modely od viacerých tradičných výrobcov, no je dosť možné, že uvidíme aj pomerne neočakávané novinky. Medzi takmer istých vlajkonosičov, ktorí by mohli byť predstavený už začiatkom budúceho roka, patria smartfóny ako Samsung Galaxy S21, OnePlus 9 ako aj nový vlajkonosič od Xiaomi, model Mi 11.

V hre sú aj menší výrobcovia

Otáznik však stále visí nad dvojicou ďalších smartfónov, ktoré by mali byť taktiež predstavené začiatkom budúceho roka. Na zozname je však hneď niekoľko výrobcov, ktorí by mohli už v nadchádzajúcich mesiacoch predstaviť nového vlajkonosiča s procesorom Snapdragon 875. Medzi horúcich adeptov patria značky ako Redmi či Vivo, no z hry nie sú „vylúčení“ ani ďalší výrobcovia ako iQOO alebo Realme.

Zdroj: Rootmygalaxy.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre