SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi prezrádza ďalšie špecifikácie zariadenia Mi 10. Dozvieme sa zajtra vôbec niečo nové?

Xiaomi prezrádza ďalšie kľúčové vlastnosti zariadenia Mi 10, ktoré má byť predstavené už v priebehu zajtrajšieho dňa.

Zatiaľ čo včerajší deň patril spoločnosti Samsung, ktorá predstavila zariadenia Galaxy S20 a Galaxy Z Flip, tak ten zajtrajší bude patriť spoločnosti Xiaomi, ktorá plánuje predstaviť tohtoročnú generáciu vlajkových smartfónov Mi 10 a Mi 10 Pro. V priebehu posledných dní spoločnosť o smartfónoch prezradila viacero informácií. Napríklad v priebehu začiatku týždňa spoločnosť prezradila, že Mi 10 a Mi 10 Pro budú vybavené najnovším WiFi 6 štandardom, ktorý okrem nižších latencií ponúka aj vyššiu prenosovú rýchlosť, a to až do 6,4Gbps.

Najnovšie spoločnosť poodhalila ďalšie kľúčové vlastnosti zariadenia Mi 10. Xiaomi konkrétne informovalo prostredníctvom sociálnej siete Weibo, že zariadenie bude disponovať AMOLED displejom o veľkosti 6,67“, ktorého obnovovacia frekvencia bude 90Hz a nebude chýbať ani „prestreľ“ v ľavej hornej časti, kde bude schovaný predný fotoaparát. Okrem toho displej zariadenia ponúkne kontrast v pomere 50000000:1 a jas až do 1120 nitov pričom displej je schopný 4096 rôznych odtieňov nastavenia jasu. Ďalej, zverejnené informácie hovoria o tom, že hodnoty JNCD (Just Signable Colour Difference) a Delta E dosahujú špičkovú úroveň. Inými slovami, presnosť farieb je JNCD < 0,55 a Delta E obrazovky Mi 10 je 1,11, čo znamená, že bude mať kvalitnejšie podanie farieb, ako je to napríklad v prípade smartfónu iPhone 11 Pro Max. Aby sme ešte nezabudli, tak nechýba ani podpora HDR 10+.

Xiaomi Mi 10_specifikacie displeja_1
Zdroj: via Gizmochina.com

Spoločnosť Xiaomi okrem informácií vyššie zdieľala aj špecifikácie batérie. Mi 10 dostane batériu s kapacitou 4 500mAh, ktorá bude podporovať rýchle nabíjanie do 50W prostredníctvom kábla. Smartfón by mali byť možné nabiť do stavu 100% za rovných 45 minút.

Xiaomi Mi 10 bateria
Zdroj: via Gizmochina.com

Xiaomi ďalej hovorí o tom, že zariadenie Mi 10 bude podporovať bezdrôtové nabíjanie do 30W a reverzné nabíjanie do 10W.

Xiaomi-Mi-10-nabijanie hodnoty
Zdroj: via Gizmochina.com

V prípade Pro verzie zariadenia spoločnosť nepoodhalila bližšie špecifikácie. Môžeme však očakávať rovnakú kapacitu batérie s tým rozdielom, že Pro verzia pravdepodobne ponúkne vyšší výkon nabíjania. V minulosti sa spomínala podpora nabíjania do 66W. V prípade displeja podľa dostupných informácií by mali obe zariadenia zdieľať rovnaké špecifikácie.

Via Gizmochina.com  a svetandroid.cz

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close