SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi prezrádza, ako 120W nabíjanie degraduje batériu. Je to podľa Váš „až moc“?

Xiaomi prezrádza ako vplýva technológia rýchleho nabíjania pri výkone 120W na životnosť batérie

Ešte v priebehu mája spoločnosť Oppo prezradila, ako rýchlo sa degraduje batéria smartfónu v prípade využívanie technológie rýchleho nabíjania pri 40W v porovnaní s 15W rýchlym nabíjaním. Publikované informácie určite nikoho moc nepotešili. Dôvodom je, že pri určitom množstve nabíjacích cyklov dochádza k 30% opotrebovanie batérie pričom pri 15W nabíjaní dochádza len k 10%. Hoci Oppo prezradilo len „svoje čísla“, tak vzhľadom na to, že využívala obdobnú technológiu ako mnohí ďalší výrobcovia, tak publikované informácie mali vcelku silnú výpovednú hodnotu. Medzičasom sa technológia rýchleho nabíjania však posunula míľovými krokmi dopredu. Nie tak dávno spoločnosť Xiaomi predstavila smartfón Mi 10 Ultra, ktorý podporuje rýchle nabíjanie pri 120W. Dochádza pri vyššom výkonne aj k väčšej degradácií batérie? Tak na túto otázku sa dozviete už čoskoro odpoveď. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Kľúčová technológia

Nie tak dávno sme mohli čítať o spoločnosti Oppo, ktorá predstavila 125W rýchle nabíjanie. Dosiahnuť takýto výkon sa im podarilo pomocou rozdelenia batérie na dva články. Vo svojej podstate sa k rovnakému kroku uchýlila aj spoločnosť Xiaomi, ktorá rozdelila svoje batériu zariadenia Mi 10 Ultra na dva články po 2 250 mAh. Vďaka tomu je nabíjanie batérie rozdelené do „dvoch prúdov“, ktoré spolu dávajú 120W.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 10 Ultra_120W nabijanie degradacie baterie_2 (1)
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

Spoločnosť ďalej prezrádza, že batéria je vyrobená z inovatívneho materiálu. Konkrétne spomína super-vodivý materiál založený na báze grafénu. Tento novo použitý materiál je aj hlavným kľúčom k lepšej životnosti batérie.

800 nabíjacích cyklov

Xiaomi ďalej vysvetľuje, že vďaka novo použitej technológií (rozdelenie batérie na dva články + novo použitý materiál), sa im podarilo výrazne predĺžiť životnosť batérie. Spoločnosť konkrétne hovorí, že pri 800 nabíjacích cykloch dochádza len k 10% degradácii batérie.

Xiaomi Mi 10 Ultra_120W nabijanie degradacie baterie
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

Okrem iného spoločnosť dodáva, že nabíjanie batérie smartfónu je oveľa bezpečnejšie ako v prípade batérií, ktoré sú plne založené na lítiu. Dôvodom je, že elektrolyty lítiovej batérie sa po kontakte so vzduchom spaľujú, tak elektrolyty grafénu postrádajú túto fyzikálnu vlastnosť, čím dosahujú väčšiu bezpečnosť. Xiaomi ďalej prezrádza, že implementovalo  do batérie ďalších 34 rôznych vrstiev zabezpečenia, aby nabíjanie batérie bolo bezpečnejšie.

Zdroj: Weibo

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez WhatsApp kanály
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close