Xiaomi predstavuje smartfón Redmi 8. Prináša viacero inovácií oproti svojmu predchodcovi so šialene nízkou cenou

Len dva týždne po oficiálnom predstavení smartfónu Redmi 8A spoločnosť Xiaomi predstavuje aj zariadenie Redmi 8. Ponúka viacero vylepšení!

Xiaomi Redmi 8 je oficialne predstaveny
Zdroj: Youtube (Xiaomi Redmi)

Dva týždne od predstavenia Redmi 8A bol predstavený aj model Redmi 8. Ponúka podobné špecifikácie, ale oproti modelu 8A je harvér schovaný v sklenenom tele s novým Xiaomi zrkadlovým dizajnom, disponuje duálnou kamerou umiestnenou v zadnej stene, väčšou RAM a ukladacím priestorom. Na predstavenie smartfónu upozorňuje portál gsmarena.com.

Xiaomi Redmi 8 displej
Zdroj: Youtube (Xiaomi Redmi)

Čo ponúka Redmi 8A vrátane prvých fotografií si môžete prečítať v našom nedávnom článku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Remi 8A špecifikácie

Vpredu  sa nachádza 6,22 palcový HD LCD displej s výrezom pre 8-megapixelovú selfie kameru. Vzadu  sa nachádza nová duálna kamera s hlavným snímačom Sony IMX 363 s rozlíšením 12-megapixlov. Druhá  kamera zahŕňa 2-megapixelový hĺbkový senzor. Kamera zároveň podporuje viacero  AI režimom.  Konkrétne  33 , medzi ktorými nechýbajú režimy  určené na zachytenie  rastlín, domácich zvierat,  rôznych scenérií a 6 špeciálnych indických režimov. Ďalšou príjemnou novinkou  je senzor odtlačku prstu, ktorý sa nachádza pod kamerami.

Xiaomi Redmi 8 kamera
Zdroj: Youtube (Xiaomi Redmi)

Procesor  Snapdragon 439 je rovnaký ako v prípade zariadenia Redmi 8A, navyše však ponúka väčšiu RAM v podobe 4GB v kombinácii so 64GB úložným priestorom. Smartfón ďalej disponuje batériou o kapacite 5000 mAh , ktorá podporuje rýchle nabíjanie  až do 18W, v balení však Xiaomi bude pribaľovať len 10W adaptér.

Xiaomi Redmi 8 balenie
Zdroj: Youtube (Xiaomi Redmi)

Okrem toho smartfón disponuje  podporou FM rádia,  3,5 mm jack  pre slúchadlá a čiastočnou vodotesnosť.

Zdroj: Redmi

Redmi 8 bude dostupný vo farebných kombináciach zafírová modrá, onyxová čierna a bordová. Ceny sa pohybujú od 102 eur za 3/32 GB  po 114 eur za 4/64GB variant. Predaj v Číne má začať o polnoci 12. októbra.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre