SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstavuje elektrický scooter, ktorý nájde využitie hlavne vo väčších mestách kde kolabuje doprava

Doprava býva častokrát slabým miestom, obzvlášť vo väčších mestách ako sú Bratislava, Košice, Žilina a ďalšie. Bohužiaľ, s veľkou pravdepodobnosťou môžeme povedať, že lepšie to už asi nebude pokiaľ sa nebude cestná infraštruktúra rozširovať v kombinácii so zlepšujúcou sa mestskou hromadnou dopravou. O to viac nás teší, ďalší produkt z kuchyne Xiaomi – Elektrický scooter Mi HIMO T1. Na nový scooter upozornil portál XiaomiMagazine.com.

Xiaomi Mi HIMO T1

Spoločnosť Xiaomi v spoluprácu s partnerskou firmou HIMO, predstavila elektrický scooter HIMO T1. Scooter, už asi ako tušíte je poháňaný elektrickými batériami. Konkrétne 13-trinástimi lítiovými batériami, ktoré v súčte ponúkajú kapacitu 14,000 mAh, ktorú nabijete približne za 380 minút, teda 6 hodín. Manufaktúra deklaruje, že na jedno nabitie by tento scooter mal byť schopný prejsť približne 120 kilometrov pri maximálne rýchlost 25km\h. Rýchlosť považujeme za najkritickejšiu slabinu tohto elektrického scootra. Podľa nej by sme ho mohli kľudne špecifikovať aj ako elektrický bicykel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prejdime však k späť k špecifikáciám. Scooter ponúka motor o výkone 350W. Šírka pneumatiky je 90mm a je vyrobená z gumy o hrúbke 8mm. Čo sa týka systému bŕzd, tak na prednom kolese nájdeme kotúčovú brzdu. V prípade zadnej, výrobca osadil bubnovú brzdu.

Rozmery tohto scootra sú 1515mm x 665mm x 1025mm. Váži 53 kilogramov. Jeho maximálna nosnosť je 150 kilogramov, avšak pri  maximálnom zaťažení dojazd klesne o 20 kilometrov.

Prejdime však k cene, tá vyzerá viac ako zaujímavo. Odporúčaná cena tohto scootra je totiž 2999 Yuanov, teda približne 440€. Ako však býva zvykom, tak odporúčacia cena, pravdepodobne zostane len odporúčacou, a realita bude o niečo „horšia“. Scooter by sa mal v predaju ocitnúť v prvej polovici júna.

Zdroj: xiaomimagazine.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close