SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstavilo nadstavbu MIUI 12. Pozrite si hlavné novinky a zmeny, ktoré prináša

Xiaomi predstavuje MIUI 12. Tešiť sa môžeme na nové animácie a niekoľko nových funkcií

Spoločnosť Xiaomi pred malými chvíľami oficiálne predstavila novú nadstavbu MIUI 12, ktorá bude pre prvé zariadenia distribuovaná už v júli tohto roka. Nižšie si môžete pozrieť hlavný prehľad zmien a noviniek, na ktoré sa môžu tešiť vybraní majitelia smartfónov Xiaomi, Redmi a Poco. Na predstavenie MIUI 12 upozorňuje portál dgtle.com.

Pribudnú hlavne nové a plynulé animácie

MIUI 12 prichádza vskutku s viacerými významnými zmenami, od animácií, nových ikon, až po ďalšie elementy vrátane nových funkcií.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi kompletne prekopalo architektúru systému, ktorá je založená na dynamickom prostredí, obzvlášť na animáciách, s ktorými sa budeme stretávať vo zvýšenej miere – od odomykania smartfónu, cez zatváranie aplikácií, prechod medzi aplikáciami, ikonami v rámci rozhrania, až po prácu so vstavanými aplikáciami. Xiaomi hovorí o takzvanom vrstvení animácií vďaka čomu sú oveľa plynulejšími.

Spoločnosť hovorí, že celý systém a technológia zobrazovania je úplne novou a zároveň dodáva, že verí, že fanúšikov spoločnosť presvedčí o tom, že MIUI nie je „kópiou“ iOS. Okrem iného spoločnosť zapracovala do nadstavby takzvané „Super pozadia“. Vo svojej podstate ide o nové efekty medzi prechodmi z Uzamknutej obrazovky na Domovskú obrazovku.

Xiaomi ďalej ukázalo aj nové možnosti interakcií s notifikáciami. Novinku ilustrovala na notifikácií nižšie, kedy napríklad v prípade správy bude môcť používateľ notifikáciu „roztiahnuť“ a interagovať s ňou ďalej.

Následne používateľ bude môcť takto rozbalenú notifikáciu buď rozbaliť na celý displej alebo prostredníctvom dotykové gesta schovať. Ako roztiahnutie notifikácie vyzerá, sa môžete pozrieť nižšie (opačným gestom aplikáciu schová).

Nové funkcie

Xiaomi ďalej hovorí o novom inteligentnom algoritme, ktorý je schopný rozoznávať aktivitu používateľa po tom, ako smartfón vložíte do vrecka. Napríklad to, či beháte, chodíte, bicyklujete sa podobne. Ďalšou novinkou je systém MACE (Mobile AI Compute Engine), ktorému sme sa venovali pár dní dozadu. Vo svojej podstate ide o technológiu, ktorá má obmedziť zdieľanie súborov smerom von zo zariadenia. Vo veľmi zjednodušenej podobe ju môžeme opísať ako proces, kedy je možné vykonať činnosť bez pripojenia k internetu, tak sa bude vykonávať lokálne v zariadení bez toho, aby boli odovzdávané dáta ďalej. Spolu s touto funkciou prichádza ešte akási „dvojvrstvová“ ochrana. Môžete si pod ňou predstaviť akýsi „rušivý šum“ na pozadí, kedy zdieľané dáta prechádzajúcu anonymizáciou.

Xiaomi MIUI 12 ochrana osobnych udajov
Zdroj: Weibo (Xiaomi)

Ďalšou očakávanou funkciou, ktorú spoločnosť predstavila ešte pred oficiálnym uvedením nadstavby MIUI 12 je Tmavý režim 2.0. Vo svojej podstate ide o vylepšený tmavý režim.

Spolu s príchodom tohto vylepšeného tmavého režimu prichádza aj rozšírená podpora natívnych aplikácií, ktoré budú schopné pracovať s tmavým rozhraním. Xiaomi ďalej hovorí, že podporovať ho bude aj viac ako 100 populárnych aplikácií tretích strán. Využívať bude takzvanú nelineárnu konverziu farebného priestoru LAB a HSV. V praxi to znamená, že farebnosť rozhrania systému sa bude lepšie prispôsobovať okolitému prostrediu.

Ak by ste si chceli pozrieť zoznam podporovaných zariadení, tak ho nájdete v článku nižšie.

Xiaomi začne MIUI 12 distribuovať už v júli. Poznáme aj prvý oficiálny zoznam podporovaných smartfónov

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez WhatsApp kanály
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close