SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi predstavilo dvojicu nových monitorov. Najväčším lákadlom má byť nízka cena

Čínsky gigant sa púšťa do zatiaľ neprebádaného segmentu s hernými monitormi

Spoločnosť Xiaomi počas dnešného dňa predstavila dvojicu nových herných monitorov, ktoré lákajú nie len svojimi vynikajúcimi technickými parametrami, ale najmä nízkou cenou, ktorou Xiaomi opäť „podlieza“ svojich konkurentov. O novinkách informoval zahraničný portál Gizmochina.com.

Xiaomi Mi Surface Display 34

Väčším a zároveň drahším displejom z dvojice predstavených monitorov je Mi Surface Display s 34-palcovým zakriveným panelom, ktorý disponuje rozlíšením až 3440 x 1440 pixelov a pomerom strán 21:9. Keďže ide o primárne herný monitor, Xiaomi tento model vybavilo panelom s obnovovacou frekvenciou až 144 Hz, čo poteší každého herného nadšenca.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi surface display 2_opt
Zdroj: Xiaomi

Hráčov taktiež poteší aj prítomnosť funkcie Freesync od AMD, ktorá sa stará o dokonalú synchronizáciu obrazu s grafickými kartami práve od tohto výrobcu. Na záver treba vyzdvihnúť aj prítomnú funkciu nízkeho vyžarovania škodlivého modrého svetla, ako aj farebnú škálu na úrovni 121% sRGB, čo v preklade znamená zobrazovanie až 16,7 milióna farieb.

xiaomi mi surface display_opt
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi Surface Display 34 by sa mal v domovskej Číne začať predávať už 21. októbra, pričom bude dostupný v prepočte za 255 eur. Po skončení predobjednávok bude jeho cena zvýšená na stále vynikajúcich 320 eur. Jeho dostupnosť a cena v našich končinách však zatiaľ známa nie je.

Xiaomi Mi Monitor 23,8

xiaomi mi monitor 23,8_opt
Zdroj: Xiaomi

Druhým predstaveným monitorom je Xiaomi Mi Monitor 23,8, ktorý už ako samotný názov napovedá, ponúka komfort bežného 23,8-palcového monitoru. V tomto prípade však treba počítať s bežným rozlíšením 1920 x 1080 pixelov. Od svojho väčšieho súrodenca si však prepožičal šikovnú funkciu a to funkciu pre zníženie vyžarovania škodlivého modrého svetla.

Hneď na prvý pohľad na tento monitor si však iste všimnete jeho minimalistické okraje, ktoré na reklamných obrázkoch vyzerajú naozaj špičkovo. Práve dizajn bude hrať pri jeho kúpe zrejme značnú úlohu, keďže po technickej stránke ide o pomerne bežný kus hardvéru. Najväčším lákadlom však ale nepochybne bude jeho cena, ktorá je pre čínsky trh na úrovni 89 eur. Samozrejme, jeho cena v našich končinách bude výrazne väčšia, teda ak sa do našich končín vôbec časom dostane.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close