SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pracuje na zavedení novej funkcie do MIUI 12 nadstavby, ktorá vo svete Android zariadení bude raritou

Doposiaľ sme ju mohli na Android platforme vidieť len pri telefónoch Pixel a to len v kombinácii s vývojárskou verziou Androidu 11

Ešte v marci sme mohli čítať o vcelku zaujímavej funkcii, ktorá by sa mohla teoreticky objaviť spolu s oficiálnym predstavením  Androidu 11. Konkrétne sme písali o novom dotykovom geste, na ktorom pracovala spoločnosť Google pre svoje telefóny Pixel. Išlo o fyzické poklepanie zadnej steny chrbtu zariadenia, ktoré vyvolalo reakciu. Ako táto funkcia funguje v praxi, sa môžete pozrieť vo videu nižšie.

S rovnakou funkciou najnovšie chce prísť aj čínsky výrobca smartfónov, spoločnosť Xiaomi. Portál xda-developers.com poukazuje na časť kódu vývojárskej verzie nadstavby MIUI 12, ktorú sa im podarilo aktivovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete na obrázkoch nižšie vidieť, tak pomocou nastavení smartfónu je možné prísť k nastaveniam, ktoré umožňujú nastavenie reakcie smartfónu po tom, ako dôjde k poklepaniu jeho chrbta. Podľa popisov, ktoré môžeme nižšie vidieť, zariadenie bude schopné urobiť snímku obrazovky, zapnúť baterku, otvoriť Riadiace centrum, prípadne notifikačné, alebo spustiť kameru.

Xiaomi MIUI 12_nova funkcia poklepania po chrbte smartfonu
Zdroj: xda-developers.com

Zoznam jednotlivých funkcií samozrejme nemusí byť ešte finálnym. Využitie môže byť oveľa širšie. Od spustenia hlasového asistenta, cez Vami zvolenú aplikáciu, až po ovládanie hudby. Tých možností, čo by mohlo vyvolať nové dotykové gesto je v podstate neobmedzene.

Obrázky zachytené vyššie ďalej prezrádzajú, že Xiaomi má v pláne zaviesť dve gestá, ale v princípe rovnaké. Dvojíte a trojité poklepanie. Otázna je dnes aj samotná dostupnosť funkcie pre jednotlivé modely smartfónov. Do úvahy teoreticky prichádza, že by funkcia mohla byť exkluzívne dostupnou len pre zariadenia z vyššej triedy. Ťažko však dnes vyvodzovať závery.

Uvítali by ste túto funkciu vo svojom smartfóne? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close