SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pracuje na revolúcii smartfónov: Takáto podstatná zmena nás čaká už v blízkej dobe!

Revolúcia smartfónov by mala prebehnúť už v priebehu budúceho roka. Xiaomi pre nás pripravuje až 200mpx snímač pre strednú triedu!

Smartfóny sa každou chvíľou posúvajú dopredu. Či už sa rozprávame o zvyšovaní obnovovacej frekvencie pre displeje, vyšších rýchlostiach pre nabíjanie alebo o lepších snímačoch kamier, stále sa niečo zlepšuje. Priekopníkom v posúvaní hraníc u smartfónov je čínske Xiaomi, ktoré nám prináša mnoho noviniek i do lacnejších zariadení. Zmeny nás budú čakať i v priebehu budúceho roka. Známy portál Xiaomiadictos.com nám totiž prináša novinky ohľadom pripravovanom nasadzovaní 200mpx snímačov kamier, ktoré boli predstavené v priebehu tohto roka. Čo vieme o týchto zmenách, pôjde o revolúciu v oblasti smartfónov? Pozrite sa na to spoločne s nami!

200mpx u niekoľkých smartfónov od Xiaomi už čoskoro!

200mpx snímače sú s nami už pár mesiacov. Konkrétne sa rozprávame o snímači ISOCELL HP1 od juhokórejského Samsungu, ktorý zatiaľ ešte v praxi nikto nevyužil. Situáciu plánuje využiť čínske Xiaomi, ktoré nám už čoskoro prinesie prvé smartfóny s takouto kamerou. Nič by však na tomto nebolo zvláštne, keby sa čínsky gigant nesnažil zaviesť takéto kamery do smartfónov zo strednej triedy.

Obyčajne by sme očakávali, že sa takáto kamera bude vynímať výhradne len u vlajkových lodí. To však neplatí pre Xiaomi. 200-megapixelový ISOCELL HP1 už spoločnosť testuje pre vyššiu strednú triedu a môžeme očakávať, že sa prvých modelov dočkáme už v priebehu budúceho roka. Nie je to však prvýkrát, čo Xiaomi takto posúva hranicu smartfónov o niečo ďalej.

Očakávať môžeme niečo v štýle modelu Mi Note 10

Určite si všetci spomínate na model Mi Note 10, ktorý doteraz nezískal svojho nástupcu. Pred dvoma rokmi však išlo o skvelý smartfón s lákavou cenou, ktorého kamera doslova šokovala svet. Model totiž prišiel ako prvý smartfón so 108-megapixelovou penta kamerou. Od tej doby sa však nepodarilo spoločnosti vytvoriť podobný model. Je tu však veľká šanca, že najbližší smartfón s 200-megapixelovým snímačom bude podobným smartfónom a možno i zavíta do línie Mi Note.

Zdá sa teda, že vstupujeme do novej éry mobilnej fotografie. Sme si istí, že sa Xiaomi posnaží priniesť prvý smartfón s takýmto snímačom, a preto by sme už nemali dlho čakať. Predstavenie takéhoto smartfónu by nemalo byť ďaleko a uvidíme, čo nám prinesie budúci rok.

Čo poviete na takéto snímače kamier smartfónov, sú ešte potrebné? Alebo vám pokojne stačia 50mpx snímače? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close