SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi pracuje na revolúcii smartfónov: Takáto podstatná zmena nás čaká už v blízkej dobe!

Revolúcia smartfónov by mala prebehnúť už v priebehu budúceho roka. Xiaomi pre nás pripravuje až 200mpx snímač pre strednú triedu!

Smartfóny sa každou chvíľou posúvajú dopredu. Či už sa rozprávame o zvyšovaní obnovovacej frekvencie pre displeje, vyšších rýchlostiach pre nabíjanie alebo o lepších snímačoch kamier, stále sa niečo zlepšuje. Priekopníkom v posúvaní hraníc u smartfónov je čínske Xiaomi, ktoré nám prináša mnoho noviniek i do lacnejších zariadení. Zmeny nás budú čakať i v priebehu budúceho roka. Známy portál Xiaomiadictos.com nám totiž prináša novinky ohľadom pripravovanom nasadzovaní 200mpx snímačov kamier, ktoré boli predstavené v priebehu tohto roka. Čo vieme o týchto zmenách, pôjde o revolúciu v oblasti smartfónov? Pozrite sa na to spoločne s nami!

200mpx u niekoľkých smartfónov od Xiaomi už čoskoro!

200mpx snímače sú s nami už pár mesiacov. Konkrétne sa rozprávame o snímači ISOCELL HP1 od juhokórejského Samsungu, ktorý zatiaľ ešte v praxi nikto nevyužil. Situáciu plánuje využiť čínske Xiaomi, ktoré nám už čoskoro prinesie prvé smartfóny s takouto kamerou. Nič by však na tomto nebolo zvláštne, keby sa čínsky gigant nesnažil zaviesť takéto kamery do smartfónov zo strednej triedy.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Obyčajne by sme očakávali, že sa takáto kamera bude vynímať výhradne len u vlajkových lodí. To však neplatí pre Xiaomi. 200-megapixelový ISOCELL HP1 už spoločnosť testuje pre vyššiu strednú triedu a môžeme očakávať, že sa prvých modelov dočkáme už v priebehu budúceho roka. Nie je to však prvýkrát, čo Xiaomi takto posúva hranicu smartfónov o niečo ďalej.

Očakávať môžeme niečo v štýle modelu Mi Note 10

Určite si všetci spomínate na model Mi Note 10, ktorý doteraz nezískal svojho nástupcu. Pred dvoma rokmi však išlo o skvelý smartfón s lákavou cenou, ktorého kamera doslova šokovala svet. Model totiž prišiel ako prvý smartfón so 108-megapixelovou penta kamerou. Od tej doby sa však nepodarilo spoločnosti vytvoriť podobný model. Je tu však veľká šanca, že najbližší smartfón s 200-megapixelovým snímačom bude podobným smartfónom a možno i zavíta do línie Mi Note.

Zdá sa teda, že vstupujeme do novej éry mobilnej fotografie. Sme si istí, že sa Xiaomi posnaží priniesť prvý smartfón s takýmto snímačom, a preto by sme už nemali dlho čakať. Predstavenie takéhoto smartfónu by nemalo byť ďaleko a uvidíme, čo nám prinesie budúci rok.

Čo poviete na takéto snímače kamier smartfónov, sú ešte potrebné? Alebo vám pokojne stačia 50mpx snímače? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close