SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi opäť ukazuje, že na vývoj smartfónov sa pozerá „inými očami“ ako konkurencia. Čo hovoríte na túto inováciu?

Xiaomi chce „schovať“ slúchadlá do tela smartfónu

Keď príde reč na čínskych výrobcov zariadení, tak veľká časť ľudí Vám povie, že „Čína len kopíruje, ale neprináša nové nápady“. Nie je tomu vcelku tak. Dokazuje to opäť jeden z mnohých ďalších patentov spoločnosti Xiaomi, ktorá bezpochyby patrí medzi najväčších inovátorov vo svojej oblasti podnikania.

Portál letsgodigital.org poukazuje na vcelku zaujímavý patent spoločnosti Xiaomi, ktorý bol podaný ešte v úvode tohto roka, ale až v týchto dňoch vyplával na povrch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Názov tohto dizajnu je „Mobilný telefón“; výrobok obsahujúci dizajn sa používa hlavne na komunikáciu, hry, hranie hudby, zobrazovanie informácií a / alebo operačný program; v hornej časti mobilného telefónu sú dva otvory, ktoré je možné použiť na umiestnenie slúchadiel.“ píše sa v patentovej prihláške.

Popis patentu Xiaomi II: Názov tohto dizajnérskeho produktu je „slúchadlá“; výrobok obsahujúci dizajn sa používa hlavne na nosenie vnútorných uší na prenos zvuku; základné rysy dizajnovej aplikácie zahŕňajú tvar.

Inými slovami, Xiaomi uvažuje o vytvorení dvoch otvorov vo vrchnej časti zariadenia, kde by bolo možné umiestniť bezdrôtové slúchadlá.

Xiaomi patent_sluchadla zasuvajuce sa do smartfonu_1
Zdroj: letsgodigital.org

Obchodnú technológiu dnes využíva napríklad spoločnosť Samsung, ktorá v prípade vybraných modelov Note zariadení, ponúka ukladací priestor pre dotykové pero.

Unikátnosťou tejto technológie v prípade Xiaomi sú aj samotné slúchadlá, ktoré sú schopné otáčať hlavou. Keď sú uložené v smartfóne, tak reproduktory sú nasmerované smerom hore, zatiaľ čo po ich vysunutí, reproduktor je vytočený klasickým spôsobom smerom do ucha.

Xiaomi patent_sluchadla zasuvajuce sa do smartfonu_2
Zdroj: letsgodigital.org

Patent aktuálne bohužiaľ neodkrýva žiadne ďalšie informácie, ktoré by bližšie opisovali vlastnosti tohto riešenia. Portál letsgodigital.org však špekuluje, že teoreticky by mohli v zasunutom stave fungovať ako aj prípadný reproduktor zariadenia.

Zároveň však treba povedať, že ide len o koncept, ktorý sa na konci dňa nemusí dostať von do sveta. V každom prípade, je minimálne zaujímavé sledovať, na čom Xiaomi pracuje a ako uvažuje. Uvítali by ste takúto inováciu? Dajte nám prípadne nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close