SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi opäť raz vsádza na rýchle nabíjanie: Modely z radu Xiaomi 12 bude možné nabiť už za pár minút!

Séria Xiaomi 12 prinesie rýchlonabíjanie, o akom sa nám ani nesnívalo. V prípade Pro modelu sa môžeme tešiť až na 120W nabíjanie!

Predstavenie smartfónov z radu Xiaomi 12 je už za rohom a udiať sa môže prakticky kedykoľvek. Viaceré zdroje uvádzajú viacero možných dátumov, kedy by čínsky gigant mohol predstaviť nové zariadenia do svojej rodinky smartfónov. Čakanie na nové smartfóny si tak skracujeme sledovaním únikov, ktoré vychádzajú na povrch. Najnovšie sa nám únik ohľadom pripravovaných modelov týka práve nabíjanie, ktoré čínska spoločnosť rada posúva ešte ďalej. Počas posledných mesiacov sme mohli sledovať predstavenie 200W Hyper Charge, no toto nabíjanie sa do smartfónov zatiaľ nedostane. Namiesto neho nám známa leakerská komunita Xiaomiui prináša pohľad na nabíjanie v sérii Xiaomi 12, ktoré bude naozaj veľkolepé.

Vylepšenie u základného Xiaomi 12 i Pro modelu

Ak si dobre pamätáme, všetci sme na začiatku tohto roka žasli nad predstavovaním modelov Mi 11 Pro a Ultra, ktoré ponúkali 67W nabíjanie pre klasický i bezdrôtový spôsob. Základný model však získal 55W nabíjanie a už teraz môžeme povedať, že si všetky smartfóny pri generácii Xiaomi 12 polepšia. Čínsky gigant totiž posúva hranice nabíjania ešte ďalej a ponúkne nám dokonca 120W nabíjanie za skvelú cenu.

Aby sme však nepredbiehali, pozrieme sa najprv na základný model Xiaomi 12 a kompaktný smartfón s označením 12X. Oba smartfóny by mali podľa najnovšieho úniku z Mi kódu získať 67W nabíjanie, čím sa budú vyrovnávať tohtoročnej Pro a Ultra verzii. Hodnota bezdrôtového nabíjania zatiaľ nie je známa. Očakávame však, že by spoločnosť mohla rovnako siahnuť po 67W bezdrôtovom nabíjaní.

Keď sa však pozrieme na model s označením Pro, ten pri novej generácii smartfónov Xiaomi 12 získa až 120W nabíjanie. To sme zatiaľ nemali možnosť vidieť vo veľkom množstve smartfónov. Spoločnosť ho totiž nasadila len do modelov ako je Mi 10 Ultra, Xiaomi MIX 4 či Xiaomi 11T Pro.

Predstavenie prebehne každou chvíľou

Na predstavenie modelov z dvanástej generácie smartfónov od Xiaomi čaká snáď každý skalný fanúšik. Toto predstavenie by malo prebehnúť už každou chvíľou, keďže spoločnosť avizovala, že nové smartfóny prídu ešte tento rok. Sám CEO spoločnosti, Lei Jun ohlásil, že modely z tohto radu prídu ako prvé so 4nm čipsetom Snapdragon 8 Gen 1. Predstavenie sa však zatiaľ nekoná a my stále čakáme.

Viaceré zdroje poukazujú na dátum 12.12. pre symboliku predstavenia dvanástej generácie modelov. Ďalej sa však spomína i dátum 16.12. a niektoré zdroje spomínajú dokonca až koniec mesiaca. Nevieme, kedy sa čínsky gigant rozhodne svoje smartfóny predstaviť. Čo však vieme je, že ich výbava bude hviezdna.

Čo poviete na výkon nabíjania smartfónov od čínskej spoločnosti Xiaomi? Láka vás nabitie smartfónu počas niekoľkých minút alebo ani nie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close