SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi oficiálne predstavilo nového vlajkonosiča Mi 10 Ultra s najlepším fotoaparátom na trhu

Očakávaná novinka od spoločnosti Xiaomi je doslova nabitá najmodernejšími technológiami, vďaka ktorým ničí konkurenciu

Spoločnosť Xiaomi počas včerajšej prezentácie v rámci osláv 10. výročia spoločnosti oficiálne predstavila očakávaný smartfón Xiaomi Mi 10 Commemorative Edition, ktorý bude na globálnom trhu vystupovať pod označením Mi 10 Ultra, informuje zahraničný portál Gizchina.com. Doposiaľ najprepracovanejší smartfón od známeho čínskeho výrobcu prichádza s najmodernejšími technológiami, nápaditým dizajnom, no aj najvyššou cenovkou, akú sme u Xiaomi doposiaľ nevideli.

Nový Xiaomi Mi 10 Ultra je oficiálne na stole

Ako sme už informovali pár dní pred samotným predstavením, nový Mi 10 Ultra bude dostupný vo verziách s keramickým zadným panelom vo vyhotoveniach svetlá a tmavá, ako aj v špeciálnom transparentnom vyhotovení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi 10 ultra 2
Zdroj: Gizchina

Čo sa prednej strany zariadenia týka, tej bude dominovať 6,67-palcový displej s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, podporou HDR10+. Bohužiaľ, Xiaomi siahlo po overenom riešení predného fotoaparátu – malý výrez v ľavom hornom rohu.

Najlepšia fotografická výbava podľa DXOMARK

xiaomi mi 10 ultra 3
Zdroj: Gizchina

Zrejme najväčším lákadlom nového Mi 10 Ultra však bude fotografická výbava na zadnom paneli. Ten bude obsahovať 48 MP hlavný snímač, ktorému bude vypomáhať prídavný 12 MP a ďalší 48 MP snímač, s 2-násobným, respektíve 5-násobným optickým priblížením. Štvoricu zadných fotoaparátov dopĺňa 20 MP širokouhlý snímač. Celá sústava dokopy ponúka až 120-násobné priblíženie, no využiteľnosť takéhoto riešenia je naozaj otázna. Tak či tak ide o najlepší fotosmartfón na trhu, teda aspoň to tvrdí rebríček DXOMARK.

Najrýchlejší systém nabíjania na svete

Ďalším lákadlom je historicky najrýchlejšia nabíjacia sústava. Vstavanú batériu s kapacitou 4 500 mAh bude totižto možné z 0% na 41% nabiť v priebehu 5 minút. Na úplné nabitie pomocou 120 W rýchleho nabíjania vám pritom bude stačiť iba 23 minút. Dostupné bude aj 50 W bezdrôtové nabíjanie, ako aj očakávané 10 W reverzné bezdrôtové nabíjanie.

xiaomi mi 10 ultra 1
Zdroj: Gizchina

V útrobách zariadenia sa ďalej nachádza očakávaný Snapdragon 865, ktorému v najvyššej konfigurácii sekunduje až 16 GB RAM. Najvyššia konfigurácia taktiež ponúka aj 512 GB interné úložisko typu UFS 3.1. Dostupné bude aj vodné chladenie celého hardvéru, či najmodernejšie certifikáty v rámci konektivity.

Európske cenovky zatiaľ nepoznáme

O cenovkách na globálnom trhu, ako ani o dostupnosti mimo Číny zatiaľ reč nebola, no v našich končinách môžme očakávať cenovku na úrovni zhruba 800 až 900 eur za základný model s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. Najvyššia verzia s 16 GB RAM a 512 GB úložiskom takmer určite presiahne hranicu 1 000 eur, pričom bezproblémovo môže zaútočiť aj na 1 200 eur. O prípadnej dostupnosti v našich končinách vás budeme určite informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close