SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi odpísalo ďalšie smartfóny. Na tieto telefóny už nečakajte ďalšie aktualizácie!

Zoznam nepodporovaných smartfónov od Xiaomi sa opäť rozšíril o zaujímavé modely. Pozrite sa, či na ňom nenájdete aj svoj telefón.

Aktualizačná politika spoločnosti Xiaomi patrí medzi tie lepšie, no predsa na trhu nájdeme telefóny, ktoré získajú v priemere len jednu alebo dve veľké aktualizácie systému. Operačný systém Android v týchto smartfónoch dopĺňa aj nadstavba MIUI, ktorá si medzi používateľmi získala skutočne veľkú popularitu a viacerí používatelia si vyberajú smartfóny z dielne čínskeho giganta práve pre ňu. Teraz sa však môžeme pozrieť na zoznam smartfónov, ktoré už nemajú očakávať žiadne nové funkcie ani veľké aktualizácie. Okrem toho pre ne skončila aj podpora pre bezpečnostné záplaty systému a ak nájdete na zozname aj svoj smartfón, pravdepodobne by ste sa mali pozrieť po niečom novšom.

Ďalšie smartfóny z dielne Xiaomi prichádzajú o softvérovú podporu

Zoznam nepodporovaných smartfónov zo strany Xiaomi je dnes už pomerne dlhý. Dôvodom je veľký počet telefónov, ktoré čínsky gigant v priebehu roku predstaví a potrebuje sa sústrediť najmä na novinky. Aj z tohto dôvodu môžeme teraz vidieť akési čistky v smartfónoch kompatibilných s bezpečnostnými záplatami a aktualizáciami. Musíme však spomenúť, že na zoznam pribúdajú najmä telefóny od sesterského Redmi, no nechýba ani populárny model od spoločnosti POCO. Takto aktuálne vyzerá zoznam smartfónov od Xiaomi, ktoré už aktualizácie nezískajú.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi nepodporované smartfóny 27/5/2023
Zdroj: Vosveteit.sk

Tento zoznam sa však aktuálne nemenil a o aktualizácie prichádzajú najmä telefóny dcérskych značiek Xiaomi. Pozrieme sa teda teraz na zoznam modelov, ktoré najnovšie pribudli.

Svoj zoznam upravuje najmä Redmi

Dcérske Redmi prináša na globálny trh veľa smartfónov, ktoré sa orientujú od základných modelov až po vyššiu strednú triedu. V Číne dokonca prezentuje aj rad „zabijakov vlajkových lodí“, ktoré do Európy prináša pod sesterskou značkou POCO. Aj preto sa teda nemôžeme čudovať, že sa na zozname od Redmi objavil aj jeden model, ktorý na globálnom trhu pod Redmi nepatrí.

Nepodporované smartfóny Redmi 26/6/23
Zdroj: Vosveteit.sk

Na zoznam pribudli všetky modely od Redmi 10X, celkovo teda až 10 modelov. Na globálnom trhu však môžeme evidovať niekoľko z nich, konkrétne POCO F2 Pro, ktorý je globálnou verziou čínskeho Redmi K30 Pro. Okrem toho aktualizácie nezískajú už ani globálne modely Redmi Note 9 s európskou a globálnou ROM či Redmi 9A ako zástupca tej najnižšej triedy.

Bez zmeny prešiel zoznam od ďalšej dcérskej spoločnosti Xiaomi, ktorou je POCO. Tento zoznam si tu však prinesieme a ak vlastníte model práve od tejto značky, tak si môžete overiť, či ešte získate ďalšie aktualizácie.

Nepodporované smartfóny Poco 29/3/23
Zdroj: Vosveteit.sk

Toto je kompletný zoznam telefónov od Xiaomi, Redmi aj POCO, ktoré už nebudú získavať ďalšie aktualizácie. Našli ste na tomto zozname aj svoj smartfón? Alebo ešte nové aktualizácie získate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close