Xiaomi odchádza z niektorých krajín a blokuje už zakúpené smartfóny: Máme sa báť aj my?

Xiaomi sa sťahuje z piatich krajín a jedného regiónu. Necháva za sebou len prázdne predajné pulty a blokované kúpené smartfóny.

Xiaomi ban
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

Spoločnosť Xiaomi pochádzajúca z Číny je tu s nami už nejaký ten rok. Počas posledného viac než desaťročia sa tento gigant stihol dostať na predajné pulty mnohých krajín, kde si získal veľkú obľúbenosť. Problém však nastal teraz, keď sa spoločnosť pomaly sťahuje z niekoľkých krajín. Dôvod pre toto rozhodnutie zatiaľ nie je úplne známy, čo všetko sa však po novom zmení? A bude možné používať zakúpené smartfóny v týchto krajinách? Pozrite sa na to spolu s nami.

Xiaomi sa sťahuje z celkovo šiestich regiónov

Toto rozhodnutie spoločnosti o ktorom nás informoval portál Xiaomiadictos.com určite ovplyvní množstvo používateľov, no najviac asi zasiahne Kubu. Práve táto krajina je veľkou fanúšikovskou základňou spoločnosti a lacné smartfóny od Xiaomi tu tvoria veľkú časť celkových smartfónov na trhu. Kuba totiž patrí medzi jednu z krajín, kde nové zariadenia v predaji už nenájdeme. Len pre zaujímavosť, na Kube Xiaomi oficiálne svoje produkty nepredáva s výnimkou 3-4 telefónov, ale aj napriek tomu, pokrýva necelých 19 % trhu so smartfónmi. Väčšina produktov je preto dovážaná z iných zahraničných distribúcií a následne predávaná lokálnymi predajcami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako sa na zoznam týchto „zakázaných“ krajín dostali štáty ako Irán, Sýria, Severná Kórea či Sudán. Šesticu krajín uzatvára i jeden región, ktorým je Krymská oblasť. Xiaomi však nesťahuje len svoje smartfóny z predaja. Osud majú spečatený i už kúpené smartfóny.

Modely budú softvérovo zablokované

Ak by ste bývali v jednom z týchto regiónov a vlastnili smartfón od tohto čínskeho giganta, mali by ste smolu. Už kúpené zariadenia budú softvérovo zablokované a bude znemožnené ich využívať. Určite nejde o niečo, čo spoločnosti naberie na popularite a dúfame, že sa k tomuto Xiaomi už čoskoro vyjadrí a zdôvodní situáciu tak, aby nevznikali rôzne teórie.

Xiaomi zablokovany smartfon
Zdroj: xiaomiadictos, jeden zo zablokovaných telefonov

„Zásady spoločnosti Xiaomi nepovoľujú predaj ani poskytovanie produktu na území, na ktorom ste sa ho pokúsili aktivovať. Ak potrebujete ďalšie informácie, kontaktujte priamo predajcu.“ píše sa na obrazovke smartfónu vyššie.

Ak sa teda pýtate či podobný problém hrozí i nám, nemajte obavy. Xiaomi nemá najmenší dôvod opúšťať krajiny akou je Slovensko a prísť tak o viac členov svojej fanúšikovskej základne. Nastolené pravidlá pre týchto šesť regiónov sa nás netýkajú a s problémami by sme sa stretávať nemali.

Čo si myslíte, že stojí za rozhodnutím spoločnosti? A je podľa vás v poriadku blokovať už zakúpené smartfóny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre